Telegram ABD kanallarından Gelen Şiddet Çağrısını Engelledi

blank
Telegram, Tüm Dünyada En Çok İndirilen Uygulama Oldu

İçerik: Telegram ABD kanallarından Gelen Şiddet Çağrısını Engelledi

Telegram, Çarşamba günkü cumhurbaşkanlığı açılışından sadece iki gün önce, son iki haftanın çoğunu ABD’deki durumu izleyerek ve ardından yaptırımlara başvurarak geçirdiğini söyledi. Kurucu Pavel Durov, The Verge tarafından görüntülenen halka açık kanalında yaptığı bir gönderide, “Telegram barışçıl tartışmaları ve protestoları memnuniyetle karşılıyor, ancak Hizmet Şartlarımız şiddete yönelik çağrıların dağıtılmasını açıkça yasaklıyor.” Durov, Telegram’ın yaptığı şeyin, şirketin geçmişte İran, Tayland, Hong Kong ve diğer ülkelerdeki benzer vakalarla ilgili olarak aldığı önlemlerle tutarlı olduğunu belirtti.

Ocak ayı başlarında artan sayıda raporun ardından, “ekip, şiddeti savunan ABD kanallarını engelleyerek kararlı bir şekilde hareket etti.” Telegram’ın yaklaşık 500 milyon kullanıcısının yüzde ikisinden azı ABD’den geliyor ve yaptırım eylemi yalnızca “yüzlerce” kanalı içeriyor olsa da, Durov, Telegram’ın bu mesajların “on binlerce” aboneye filtrelenmesini engellediğini iddia ediyor.

ABD Kongre Binası saldırısının ardından, platformlar üzerinde, özellikle Apple ve Google gibi bekçilerden, kullanıcılarını yönetmeleri için daha fazla baskı oluştu. Her iki şirket de Parler’ın kendi uygulama mağazalarından kısa süre önce askıya alınması nedeniyle şiddet tehditlerini engellemeye gelince eylemsizliğini gösterdi. Hafta sonu boyunca, Parler web sitesini kısmen tekrar çevrimiçi hale getirdi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Telegram ABD kanallarından Gelen Şiddet Çağrısını Engelledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi: Dogecoin kripto para biriminin en son …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör