LG, Akıllı Telefon İşinden Çıkabilir

blank
LG, Akıllı Telefon İşinden Çıkabilir

İçerik: LG, Akıllı Telefon İşinden Çıkabilir

Art arda altı yıl zarar eden yıl ve 5 milyar dolarlık taahhüdün ardından LG, sonunda LG, akıllı telefon işinden çıkabilir. Korea Herald, CEO Kwon Bong-seok’un personele bir mesajda, değişimin gelmekte olduğunu söylediğini söyledi. Bir şirket yetkilisi daha sonra gazeteye, rahatsız edici mobil bölüm hakkında “LG’nin zor bir karar verme zamanının geldiğini” söyledi. Telefon pazarındaki şiddetli rekabete atıfta bulunarak, LG’nin “akıllı telefon işinin satışı, geri çekilmesi veya küçültülmesi” konusunda büyük bir karar almak üzere olduğunu söyledi.

2020’nin başlarında LG’deki en iyi işi üstlenen Kwon, mobil bölümün “2021 yılına kadar karlı” olacağına söz vermişti. “Tüketicileri etkilemek için hayranlık uyandıran faktörlere sahip yeni telefonlar sunmanın ötesinde, kötü gidişi nasıl çevirmeyi planladığını açıklamadı. Ancak geçen yıl, şirket Velvet (çift ekranlı kasalı) ve tuhaf flip-up ekranlı Wing’i piyasaya sürdü.

Doğal olarak LG, bu yıl bir noktada piyasaya sürülmesi beklenen katlanabilir telefonunu da hazırda bekletiyor. Bununla birlikte, bu durum muhtemelen ultra premium katmana oturacak ve StatCounter’ın Aralık 2020’de yüzde 1,7’ye düştüğünü söylediği LG’nin giderek azalan pazar payını tersine çevirmek için yeterli olmayabilir. LG düşük kaliteli telefonlarının tasarım ve yapımını üçüncü taraf ODM üreticilerine yaptırıyor.

Kwon, çalışanlara verdiği mesajda, çalışanların bir kısmının – potansiyel olarak yaklaşık yüzde 60 – LG’nin işinin diğer bölümlerine yeniden atanacağını söyledi. Geri kalan yüzde 40’ın çok daha küçük mobil kolda mı kalacağı yoksa bırakılıp bırakılmayacağı net değil, ancak LG’nin bu kurumsal bilginin bir kısmını muhafaza etmesi gerekecek. Sony’nin mobil bölümünün bu kadar uzun süre çalışmasını sağlamasının nedenlerinden biri, gelecekteki herhangi bir cihaz sınırında telefonlarda kullanılan teknolojilerden yararlanabilmesini sağlamaktır.

2016’da, LG’nin ikinci, derin bir çöküşe düştükten sonra zarar eden mobil bölümüyle nihayet sabrını ne zaman kaybedeceğini sordu. Şirket, zarar eden bir 2013’ün ardından karlılığa geri dönmeyi başarıyla başardı, ancak 2015’te tekrar düştüğünde, hiçbir zaman iyileşecek gibi görünmedi. Sonuçta LG, (Koreli rakibi) Samsung’un pazarlama gücüyle veya Oppo, Vivo, OnePlus ve Realme’nin ana şirketi olan Huawei ve BBK gibi Çinli oyuncuların sağladığı düşük maliyetlerle rekabet edemedi.

LG’nin bir temsilcisi, şirketin “şirketin ve mobil işletmelerinin çıkarına en uygun olanı yapmaya kararlı olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, hiçbir şey olumlu ya da olumsuz sonuçlandırılmadı ve aksine herhangi iddia saf spekülasyondur. “

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: LG, Akıllı Telefon İşinden Çıkabilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör