Netflix 200 Milyon Aboneye Ulaştı

blank
Netflix 200 Milyon Aboneye Ulaştı

İçerik: Netflix 200 Milyon Aboneye Ulaştı

Şirketin öngördüğü gibi, Netflix dünya çapında 203.66 milyon ödeme yapan müşteriyle 200 milyon aboneyi aştı. Netflix ayrıca, orijinal TV şovlarının 2020’de Google’ın en çok tercih ettiği on diziden dokuzunu oluşturduğunu belirtti.

blank

Netflix, bu yılın ilk yarısında tüm müşterilerine sizin için bir şeyler seçen karışık oynatma özelliğini de sunmayı planlıyor. Yayıncı, Fransız soygun dizisi Lupin’in ilk 28 gününün sonunda 70 milyon görüntülenme elde edeceğini söyleyen yayıncı, The Crown’un yayına girdiği günden bu yana 100 milyondan fazla kişinin izlediğini söyledi. 2020’nin diğer hitleri arasında, dört haftada 62 milyon izleyiciyle Tiger King ve The Queen’s Gambit yer aldı.

Disney +, HBO Max ve Peacock’ın tamamı şirketin ana rakiplerinden destek alarak gelmesi ve Paramount +’ın 2021’de sorumluluğu üstlenmeye hazır olmasıyla rekabet arttıkça geldi. Ancak yöneticiler ileriye gidiyor ve Netflix’in yakında çok daha büyük yeni adımlar atacağını söylüyorlar. Bu yeni girişimler arasında bazı büyük film şirketlerini kendi bünyelerine katmak bile olabilir.

Belki de en önemlisi yatırımcılar için, orijinal içerik selini finanse etmek için milyarlarca yatırım toplayan şirket, “artık günlük operasyonlarımız için dış finansmana ihtiyacımız olmadığına inanıyoruz” dedi. Tüm bu yeni müşteriler ve birkaç fiyat artışı arasında, Netflix artık “sürdürülebilir FCF pozitif olmaya çok yakın” ve 2021 için dünyanın en büyük film yapımcısı olmayı planlıyor dendi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Netflix 200 Milyon Aboneye Ulaştı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör