NVIDIA Shield TV Artık PS5 ve Xbox’ı Destekliyor

blank
NVIDIA Shield TV Artık PS5 ve Xbox'ı Destekliyor

İçerik: NVIDIA Shield TV Artık PS5 ve Xbox’ı Destekliyor

NVIDIA Shield TV Artık PS5 ve Xbox’ı Destekliyor: Nvidia şu anda Shield Android TV yazılımını güncelliyor; bu, Shield TV’nin artık en yeni yeni nesil konsol denetleyicilerini destekleyebileceği anlamına geliyor.

Bir Shield TV veya Shield TV Pro cihazınız varsa, artık PS5 DualSense veya Xbox Series X kontrol cihazlarını Nvidia’nın GeForce Now akış hizmeti aracılığıyla PC başlıklarını veya Android oyunlarını oynamak için eşleştirebilirsiniz.

Bir PS5 kontrol cihazını eşleştirebilmeniz için Nvidia Shield TV’nin Bluetooth bölümüne gitmelisiniz. Işık mavi görünene kadar PlayStation düğmesini basılı tutun. Xbox Series X / S kontrol cihazlarına gelince, Xbox düğmesi yanıp sönmeye başlayana kadar eşleştirme düğmesini basılı tutabilirsiniz.

Nvidia Shield TV, önceki Shield tarafından sunulan Dolby Vision özelliğine, HDR10 ve Dolby Atm. sese sahip ve ayrıca yeniden tasarlanmış bir uzaktan kumanda ile birlikte geliyor.

Diğer bir büyük özellik, 1080p içeriğin 4K kalitesine daha yakın ve daha ayrıntılı görünmesini sağlayan AI destekli bir yükseltme sistemidir. Nvidia Shield TV, inanılmaz işletim gücüne ve ayarlamalar yapmanıza izin veren yazılıma sahiptir, film meraklıları ve oyuncular için mükemmeldir. Shield TV’yi emülatörler ve oyun ROM’ları ile yükleyebilirsiniz.

Shield TV, eski cihazdan% 25 daha hızlı olan Nvidia’nın Tegra X1 + yongasını içeriyor. Shield TV güçlü performansa sahip ve hızlı Android TV deneyimi sağlıyor. Netflix, YouTube, Prime Video ve diğer uygulamalar anında açılır ve aralarında gezinirken akıcıdır.

Google Asistan hızlı yanıt verir ve Android TV artık Google Home Uygulaması ile oluşturulan rutinlere dahil edilebilir.

Nvidia Shield TV’nin ana ekranı güzel bir şekilde özelleştirilebilir ve Fire TV ve Roku’nun aksine reklamlarla bağlantılı değildir yani Nvidia Tv kullanırken herhangi bir reklamla karşılaşmazsınız, hatta Youtube kullanırken bile.. Doğrudan ana ekranda uygulamalarınızdan son videolar arasında gezinebilirsiniz.

Chromecast’i Shield TV’ye ve Google Asistan üzerinden sesli komutları güvenilir bir şekilde çalıştıkları için kullanabilirsiniz. Google, daha kolay keşfedilebilirlik için Android TV’deki Play Store’u da iyileştiriyor.

Her akıllı cihazı kullanmadan önce bir dizi şart ve koşulu kabul etmenizi gerektirdiğini unutmayın. Nvidia Shield TV’yi kullanabilmek için Google hizmet şartlarını, Google gizlilik politikasını, Google Play hizmet şartlarını, Nvidia hizmet şartlarını ve Nvidia gizlilik politikasını kabul etmelisiniz.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: NVIDIA Shield TV Artık PS5 ve Xbox’ı Destekliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör