SAMUR Hücum Köprüsü ALTAY Tankını Taşıdı

blank
SAMUR Hücum Köprüsü ALTAY Tankını Taşıdı

İçerik: SAMUR Hücum Köprüsü ALTAY Tankını Taşıdı

SAMUR Hücum Köprüsü ALTAY Tankını Taşıdı: FNSS’nin 19 Ocak 2021 tarihinde resmi Twitter hesabından paylaştığı videoda, Altay tankının SAMUR Mobil Yüzer Hücum Köprüsü (SYHK) aracında sığ sulardan güvenle geçtiği görülüyor. Geçiş sırasında 2 FNSS Samur kullanıldı. Paylaşılan videodan da görülebileceği gibi, geçiş aktivitesinin yanı sıra geçiş sırasında çeşitli manevralar denendi.

FNSS, paylaştığı videoda, “SAMUR, çift taşıma ekibiyle, AYS70T ağırlık sınıfı, ALTAY tankını sığ derinliklerde bile taşıyarak kullanıcının güvenini pekiştirdi.” Dedi. ifadesini verdi.

SAMUR Mobil Yüzer Hücum Köprüsü
SAMUR Mobil Amfibi Hücum Köprüsü (SYHK), Türkiye’nin ilk özgün tasarım ve geliştirme projesidir. SAMUR SYHK Sistemi, Türk Silahlı Kuvvetlerinin taktik harekat ihtiyaçları doğrultusunda harp sahasındaki sulu açıklıklardan hızlı ve güvenli bir şekilde geçmesini sağlayacak ulaşım ekibi ve köprü sistemidir.

SAMUR SYHK Sistemi, dizel motoru, otomatik şanzımanı, pnömatik süspansiyon sistemi ve hidrolik fren sistemi ile karada ileri ve geri yönde% 50 dikey ve% 30 yanal eğimde sürüş kabiliyetine sahiptir.

SAMUR SYHK Sistemi, 360 pompalı jetlerin sağladığı su sürüşü ve 2 ° manevra kabiliyeti ile 2,5 m / sn’ye kadar akan sularda çalışabilmektedir.

Tek başına askeri yük sınıfı (AYS) 21 paletli araç, iki sistemin birleşiminden oluşan ikili taşıma ekibindeki AYS 70 paletli araç ve yan yana gelen üç sistemin birleşmesiyle oluşturulan üçlü taşıma ekibinde AYS 100 tekerlekli araç. rampalardan yan yana. 12 SAMUR SYHK Sistemleri bir araya gelerek 150 m uzunluğunda bir köprü oluşturur ve araçların kıyılar arasında geçişini sağlar.

Muharebe sırasında sınırlı zamanı en iyi şekilde kullanmayı hedefleyen sistem ile maksimum 10 dakika içerisinde çift taşıma ekibi kurulabilmektedir. SAMUR SYHK Sisteminde kurtarma vinci, otomatik yangın söndürme sistemi, sabit yangın söndürme sistemi, taşınabilir yangın söndürücüler ve artı basınçlı BK sistemi ile güvenlik ön planda tutulmuştur.

Türkiye’de ilk defa ürün dış destek olmadan hayata geçirilirken yurtdışına bir sistem tasarlayan ve geliştiren SYHK SAMUR benzeri projeler de görüldü. SAMUR SYHK Sistemi, 8 × 8 sürüş yapısı, tek sistemde 4 rampa taşıma, standart acil durum ve kıyı ankraj sistemi, balistik koruma, kolay arıza tespiti sağlayan elektronik veri iletişim altyapısı ile benzer sistemlerden ayrılmaktadır.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: SAMUR Hücum Köprüsü ALTAY Tankını Taşıdı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Ukrayna, Tanklarını ASELSAN Telsizleri ile Modernize Etti

Ukrayna, Tanklarını ASELSAN Telsizleri ile Modernize Etti: Lviv Zırhlı Fabrikası, modernize edilmiş T-64 ve T-72 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör