Skynet 6A Askeri Uydu, Testleri Başarıyla Geçti

blank
Skynet 6A Askeri Uydu, Testleri Başarıyla Geçti

İçerik: Skynet 6A Askeri Uydu, Testleri Başarıyla Geçti

Skynet 6A Askeri Uydu, Testleri Başarıyla Geçti: Airbus, Skynet 6A projesinin ilk kritik aşaması olan Ön Tasarım İnceleme (PDR) aşamasını başarıyla tamamladı ve artık proje bir sonraki Kritik Tasarım İnceleme (CDR) aşamasına geçmeye hazır.

Airbus’ın 6 Temmuz’da kazandığı Skynet 2020A sözleşmesinden bu yana Stevenage, Portsmouth ve Hawthorn tesislerindeki ekipleri program üzerinde çalışıyor. Birleşik Krallık Savunma Bakanlığı (MOD) ile sanal toplantılar, inceleme kurulunun Ekim ayında ve PDR’nin Kasım ayında yapılmasını sağladı.

Airbus Defence and Space UK Genel Müdürü Richard Franklin şunları söyledi: “Bu büyük bir gelişme ve programın belirlenen hedeflerine ulaşmak için birlikte çalışmaya olan bağlılığımızı gösteriyor. UK MOD’un yeni nesil askeri uydusunu inşa etmek ve mevcut şartlara rağmen bu aşamaya gelebilmek, Defence Digital ekibi ile kurduğumuz esnek ve güçlü ortaklık ilişkisinin bir yansımasıdır. “Tamamı Birleşik Krallık’ta üretilecek olan Skynet 6A, hala yörüngede mükemmel şekilde çalışan Airbus tarafından yapılan dört Skynet 5 uydusunun geçmişine dayalı olarak İngiltere’nin milsatcom kapasitesini önemli ölçüde artıracak.

Airbus uzay ve yer segmentlerindeki ekipler programı tamamlamak için MOD ekipleriyle yakın bir şekilde çalıştı.

Skynet 6A, Skynet filosunu genişletecek ve geliştirecek. UK MOD ile Temmuz 2020’de imzalanan sözleşme, 6. yüzyılda hizmete girmesi planlanan bir askeri haberleşme uydusu olan Skynet 2025A’nın geliştirilmesi, üretimi, üretimi, siber güvenlik, montaj, entegrasyon, test ve lansmanını kapsıyor. teknoloji geliştirme programları; yeni güvenli telemetri, izleme ve komut sistemleri; Ayrıca mevcut Skynet 5 sistemine fırlatma, yörünge içi testleri ve yer segmenti güncellemelerini içerir. Sözleşmenin değeri 500 milyon sterlinin üzerinde.

Airbus tarafından tam hizmet dış kaynak kullanımı sözleşmesi olarak sunulan Skynet 5 programı, UK MOD’a 2003 yılından bu yana küresel operasyonları destekleyen son derece sağlam, güvenilir ve güvenli bir askeri iletişim hizmetleri paketi sağlamıştır. Airbus, 1974’ten beri Skynet’in tüm aşamalarında yer almaktadır, ve bu aşama, İngiltere’nin Birleşik Krallık’taki uzay üretimine olan güçlü bağlılığına dayanmaktadır. Program, önceki Skynet 4 uydularını kullanmaya başladı ve daha sonra 5 ile 5 arasındaki Skynet 2007A, 2012B, 5C ve 5D uydularını başlatmadan önce tamamen yenilenmiş bir yer ağı ile güçlendirildi.

Skynet 5 programı, MOD için teknik ve hizmet risklerinin çoğunu azalttı veya ortadan kaldırdı ve ayrıca İngiliz kuvvetlerine rakipsiz güvenli uydular ve yenilik sağladı. Uzun yıllardır güvenilir bir Skynet hizmeti sunan Airbus ekipleri, Skynet uydularının ömrünü önemli ölçüde uzatmayı başardı ve İngiltere’ye finansal ve yetenek açısından önemli bir katma değer sağladı.

Skynet 6A uydusu, Airbus’ın Eurostar Neo telekomünikasyon uydu platformuna dayanmaktadır. Uydu iletişimi için mevcut radyo frekansı spektrumundan daha fazlasını ve Skynet 5 uydularından daha fazla kapasite ve çok yönlülük sunmak için en yeni dijital işlemciyi kullanacak.

Uydu, elektrik santrali depolama sistemlerinin yanı sıra maksimum maliyet verimliliği için elektrik yörüngesini yükselten bir tahrik sistemine sahip olacak. Tam uydu entegrasyonu, Birleşik Krallık’taki Airbus tesislerinde gerçekleştirilecek ve ardından Birleşik Krallık Uzay Ajansı’nın Birleşik Krallık uçtan-uca uydu üretimi girişimini ve Oxfordshire, Harwell’deki RAL uzay tesislerini kullanma desteğini destekleyecek.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Skynet 6A Askeri Uydu, Testleri Başarıyla Geçti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Ukrayna, Tanklarını ASELSAN Telsizleri ile Modernize Etti

Ukrayna, Tanklarını ASELSAN Telsizleri ile Modernize Etti: Lviv Zırhlı Fabrikası, modernize edilmiş T-64 ve T-72 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör