Wattpad Güney Kore’ye Satıldı

blank
Wattpad Güney Kore'ye Satıldı

İçerik: Wattpad Güney Kore’ye Satıldı

Wattpad Güney Kore’ye Satıldı.

Webtoon ve Wattpad yakında ayrılmaz bir şekilde bağlantılı olabilir çünkü Wattpad Güney Koreli Naver’a satıldı. Webtoon dijital çizgi roman platformunun arkasındaki Güney Koreli internet devi Naver, Wattpad’i nakit ve hisse senedi olarak 600 milyon ABD Doları değerinde bir anlaşma için satın alacak. Satın alma tamamlandıktan sonra iki web sitesinde “bağlantılı bir ekosistem” olacaktır. Her iki taraf da bunun tam olarak ne anlama geldiğini açıklamadı, ancak The Hollywood Reporter 160 milyon kullanıcıdan oluşan birleşik izleyicileri için bir platformu paylaşacaklarını söylüyor.

Devralmaya rağmen Wattpad, Toronto’da ve kurucuları Allen Lau ve Ivan Yuen’in liderliğinde kalmaya devam edecek. Naver duyurusunda, Webtoon’un “yenilikçi para kazanma modeli ve Wattpad’in çeşitli öykülerden oluşan devasa kitaplığı, her potansiyel iş ortağına büyüme için yeni araçlar sağlayacak” dedi. Bu yeni anlaşma sonrasında Asya’dan yeni bir ”Netflix” çıkması muhtemel gözüküyor. Wattpad Türkiye’de de oldukça popüler. Son yıllarda yükselen Güney Kore hayranlığıyla birlikte bu anlaşma Türkiye’de de yüksek bir iş potansiyeline sahip olacak.

Amatör yazarlar için oldukça önemli bir oluşum olan Wattpad, Kanada’dan yönetiliyor ve anlaşma sonrası şirketin yönetimine herhangi bir müdahalede bulunulmayacak. Wattpad bu güne kadar nasıl bir yol izlediyse kendi içinde kendi yönetimi ile ilgili kararlar almaya devam edecek.

Hem Webtoon hem de Wattpad yaşamları boyunca başarılı kitaplar ve şovlar ortaya çıkardı. Wattpad, web sitesinden kaynaklanan 1.500 hikayenin geçmişte kitap olarak yayınlandığını söylüyor. Hikaye anlatma uygulaması ayrıca yerel izleyicilerin ilgisini en çok çekecek hikaye türlerini belirlemek için makine öğrenimi teknolojisini kullanıyor. Ardından, Sony Pictures Television, Universal Cable Productions ve Asya yayınları gibi eğlence şirketleriyle birlikte bu hikayelere dayalı şovlar üretti. Sağlayıcı Viu. Netflix’teki Sweet Home da dahil olmak üzere birkaç Webtoon başlığı da TV şovlarına uyarlandı.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Wattpad Güney Kore’ye Satıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör