Facebook, Görme Engelliler İçin Fotoğraf Açıklamalarını Geliştiriyor

blank
Pandemiden Sonra Facebook Politikaları Tekrar Değişebilir

İçerik: Facebook, Görme Engelliler İçin Fotoğraf Açıklamalarını Geliştiriyor

Facebook, Görme Engelli Kullanıcılar İçin Fotoğraf Açıklamalarını Geliştiriyor.Bu özellik artık yer işaretlerini, etkinlikleri ve hayvan türlerini tanıyabilecek.

Facebook Salı günü, görme engelli kullanıcılar için fotoğraf açıklamalarının ayrıntılarını geliştiren Otomatik Alternatif Metin (AAT) özelliğine bir güncelleme yaptı. 2016 yılında piyasaya sürülen araç, açıklamaları otomatik olarak oluşturmak için bilgisayarla görme teknolojisini kullanıyor. Metni konuşmaya dönüştüren yardımcı bir teknoloji olan ekran okuyucu kullanılırken güncellemeler mevcut.
Otomatik Alternatif Metin, özellik tanıtıldığından beri, Instagram ve ana şirket Facebook’taki fotoğraflarda 10 kat daha fazla nesne ve kavramı tanıyarak toplamı 1.200’ün üzerine çıkarıyor. Bu, daha fazla fotoğrafın açıklamaları olacağı anlamına geliyor.

Şirket ayrıca mevcut nesne ve konsept kategorilerini genişletti ve yenilerini ekledi. Otomatik Alternatif Metin, artık yer işaretlerini, etkinlikleri ve hayvan türlerini tanıyabiliyor ve bu da daha ayrıntılı açıklamalara izin veriyor. Buna bir örnek, “Açık havada, Pisa Kulesi’nde 2 kişinin selfie’si olabilir.” Facebook’ta, Otomatik Alternatif Metin, ayrıca bir fotoğraftaki nesnelerin konumu (üst, orta, orta vb.) Ve göreli boyutları (birincil, ikincil) gibi ek ayrıntılar da sunabiliyor. Bu ayrıntılı görüntü açıklamalarına erişmek için, Android’de bir fotoğrafa uzun basın ve iOS’ta bir fotoğrafta “özel işlem” kullanın.

Otomatik Alternatif Metin, Haber Kaynağı, profiller ve gruplardaki Facebook fotoğrafları için kullanılabilir. Instagram’da Akış, Keşfet ve Profildeki fotoğraflar için de kullanılabiliyor. Facebook, alternatif metin açıklamalarının basitçe ifade edildiği için 45 dile çevrilebileceğini söylüyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook, Görme Engelliler İçin Fotoğraf Açıklamalarını Geliştiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör