Ford, Kaza Verilerini Diğer Markalarla Paylaşmaya Başladı

blank
Ford, Kaza Verilerini Diğer Markalarla Paylaşmaya Başladı

İçerik: Ford, Kaza Verilerini Diğer Markalarla Paylaşmaya Başladı

Ford, Kaza Verilerini Diğer Markalarla Paylaşmaya Başladı: Sürücüler birbirlerine kazalar ve diğer potansiyel olarak tehlikeli engeller hakkında bilgi verebilirlerse daha az kaza olur. İşte bu nedenle Ford, hava yastığı etkinleştirmeleri, acil frenleme ve sis lambası kullanımını içeren kendi otomobil verilerini diğer üreticilerle paylaşmaya başladı. Teorik olarak, bu sinyaller,karayolları güvenliğinin iyi bir göstergesidir. Bu bilgi buluta gönderildikten sonra, benzer bir rotayı izleyen diğer sürücülere dağıtılabilir. Ford’a göre, bu uyarılar acil servislere de aktarılabilir, genel farkındalıkları artar ve umarız müdahale süreleri kısalır.

Ford bir süredir bu hizmet üzerinde çalışıyor. Otomobil üreticisi, on iki ay önce, gerekli verileri toplayan ve diğer Ford araçlarıyla paylaşan Yerel Tehlike Bilgilerini o zamanki yeni Puma’sında başlattı. Şirket ayrıca, “binek araç serisinin” yüzde 80’inden fazlasının yıl sonuna kadar veri paylaşım hizmetini alacağına söz verdi.

Bununla birlikte, bilgiler başka şirketlerle paylaşılırsa daha kullanışlı olabilir. Yol Güvenliği için Veri girişimi burada devreye giriyor. Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen bu girişim, tüm sürücülere fayda sağlayan bir “Güvenlikle İlgili Trafik Bilgileri (SRTI) ekosistemi” oluşturmayı amaçlıyor. Girişim geçen ay, birden fazla otomobil üreticisi, parça tedarikçisi, karayolu trafik yetkilileri, AB üye ülkeleri ve konum teknolojisi sağlayıcıları arasında beş yıllık bir anlaşma yapıldığını duyurdu.

Çalışma devam ederse, dünyanın yol ağını önemli ölçüde daha güvenli bir yer haline getirebilir. Biraz Waze markasının kaza raporlama özelliğine benzeyen sistem, ancak sürücülerin olayları manuel olarak göndermesine veya doğrulamasına gerek yok. Ford bağlantılı araçlar yöneticisi Peter Geffers, “Yol güvenliği veri paylaşım ekosistemleri, içerdikleri araç ve telematik kaynakları arttıkça daha etkili oluyor” dedi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Ford, Kaza Verilerini Diğer Markalarla Paylaşmaya Başladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör