Google Takvim Nasıl Çevrimdışı Kullanılır? İşte Cevabı

blank
Google Takvim Nasıl Çevrimdışı Kullanılır? İşte Cevabı

İçerik: Google Takvim Nasıl Çevrimdışı Kullanılır? İşte Cevabı

Google Takvim Nasıl Çevrimdışı Kullanılır İşte Cevabı: İnternete bağlı olmadığınızda zaman zaman takviminize erişmeniz gerekiyorsa, Google Takvim’in web arayüzü biraz daha kullanışlı hale geliyor. Google, 2018’de uygulama için yeni bir kullanıcı arayüzü çıkardığında,, tarayıcınızdaki verilere internet bağlantısı olmadan erişmek mümkün değildi. Uzun süren bir planlama aşamasından sonra kullanıcıların da isteğiyle bu özellik tekrar kullanıma açıldı.

Artık Google’ın Workspace Updates blog’u, özelliğin geri döndüğünü, ancak tek tek kullanıcıların bunu etkinleştirmesi gerekeceğini belirtiyor – nasıl yapacağınızı şimdi burada anlatacapız. Bu seçeneği henüz görmüyorsanız, daha sonra tekrar kontrol edin, önümüzdeki 15 gün içinde kullanıma sunuluyor veya yöneticiniz tarafından devre dışı bırakılmış olabilir. Blog gönderisinde yalnızca Çalışma Alanı hesaplarına (eski adıyla G Suite) erişimden bahsediliyor, ancak destek sayfasında herhangi bir sınırlama olmadığı için, bireysel ücretsiz kullanıcılar için de olup olmadığını göreceğiz.

Peki bu özelliği kullanmak için ne yapmak gerekiyor. İşte sizin için hazırladığımız rehber;

  • Google Takvim’i açın.
  • Sağ üstteki dişli çark simgesini ve ardından Ayarlar’ı tıklayın.
  • Solda, “Genel” altında Çevrimdışı’yı ve ardından Çevrimdışı takvimi aç’ı tıklayın.
  • Şimdi yeniden yükle’yi tıklayın.
  • Takviminizin sağ üst köşesinde, bir simge Takviminizin çevrimdışı kullanım için senkronize edildiğini gösterir.
  • Senkronizasyon tamamlandığında, takviminizin durumu Çevrimdışı için hazır olarak gösterilir.
  • Çevrimdışı olduğunuzda, takviminizin durumu Çevrimdışı olarak gösterilir.
  • Yukarıdaki işlemleri gerçekleştirdikten sonra : “Görünüşe göre çevrimdışısınız. Bazı eylemler işe yaramayabilir. ” gibi bir uyarıyla karşılaşacaksınız, merak etmeyin. Bu işlemlerden sonra artık Google takvim ve hatırlatıcı özelliğini çevrimdışı kullanabileceksiniz.

Google, Gears’ı HTML5’e bıraktığında, çevrimdışı erişimin yeniden sağlanması 2011’in sonlarına kadar sürdü. Bu sefer bağlantıda kalmak çok daha kolay olduğu için boşluk daha az farkedildi ve çevrimiçi veya çevrimdışı durumdayken telefonunuza erişmek bir seçenek olmaya devam etti. Bu süre zarfında Google kullanıcıları bir çok problemle karşılaştı. Ancak görüyoruz ki artık Google kullanıcılarını dinlemeye karar verdi ve bazı özlenen özelliklerini geri getiriyor.

Her telefonda hatırlatıcı ve takvim özellliği mevcut. Ancak Google Drive ile senkronize çalışan Takvim özelliği özellikle öğrenciler için oldukça faydalı bir özellik.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Takvim Nasıl Çevrimdışı Kullanılır? İşte Cevabı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi: Dogecoin kripto para biriminin en son …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör