MagSafe MacBook’lara Geri Geliyor

blank
MagSafe MacBook'lara Geri Geliyor

İçerik: MagSafe MacBook’lara Geri Geliyor

MagSafe MacBook’lara Geri Geliyor: MagSafe’in kullanımdan kaldırılması, 2015 yılında kendi thunderbolt güç bağlantısı için değiştirildiği, ancak yakın zamana kadar birkaç eski modelin takıldığı 12 inçlik MacBook ile başladı. Magsafe değişiminden birçok insan şikayetçi olmuştu.

Ardından Apple, 2020 yılında bir dizi manyetik telefon şarj aksesuarı için MagSafe adını tekrar kullanmaya başladı, ancak ismin ötesinde birkaç benzerlik var.

Klasik MagSafe, üzerine bastığınızda güvenli bir şekilde serbest kalan mükemmel bir tasarımdı. Muhtemelen her MacBook’u masadan en az birkaç yuvarlanmadan korudu. Ama aynı zamanda sorunlar da vardı. Çok tescilli oldukları için, eski bir MacBook adaptörünü (veya USB-C döneminden önceki neredeyse tüm dizüstü bilgisayar güç kaynaklarını) kaybetmek, bir yedek parça arayışı anlamına geliyordu ve seçenekleriniz genellikle pahalı bir resmi model veya çoğu zaman güvenilmez bir taklitti.

Modern MacBook’ların tümü, kablonun güvenli bir şekilde ayrılmasına izin vermeyen (en azından tasarım gereği) USB-C bağlantı noktalarını kullanır. Ancak MagSafe’e göre yadsınamaz bir avantajları var: Etrafta gördüğümüz modern, genel kullanıma uygun dizüstü bilgisayar ne olursa olsun – bir Dell XPS 13, HP Spectre, Acer Swift, Lenovo ThinkPad, Asus ZenBook, vs. – genelde ucuz ve ortak şarj üniteleri kullanıyor. Ancak Macbook bu grubun dışında kalıyor.

Apple’ın dizüstü bilgisayar şarj cihazları 30W, 61W ve 96W’tır. Çoğu dizüstü bilgisayar şarj cihazı 45W veya 60W kullanırken Macbook 30W’lık bir güç ile de gayet stabil şekilde bilgisayarı şarj edebiliyor. Bu elbette sürdürülebilir enerji kaynaklarının güvenli kullanımı açısından bir artı değer taşıyor.

Apple, güç bağlantı noktasının standart USB-C bağlantısını kaybetmeden MagSafe’i geri getirmenin bir yolunu bulabilirse, işler eskisi gibi fazlasıyla yoluna girecek . Ancak eski Magsafe’de yaşadığımız pahalı yedek parça sorunu devam edecekse birçok kullanıcı bu durumdan memnun olmayacaktır.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: MagSafe MacBook’lara Geri Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör