Samsung Yeni Laptopları İçin 90 Hz OLED Ekranlar Kullanacak

blank
Samsung Yeni Laptopları İçin 90 Hz OLED Ekranlar Kullanacak

İçerik: Samsung Yeni Laptopları İçin 90 Hz OLED Ekranlar Kullanacak

Samsung Yeni Laptopları İçin 90 Hz OLED Ekranlar Kullanacak: Bir sonraki oyun dizüstü bilgisayarınızda neyi tercih ederdiniz? Mükemmel kontrast ve derin siyah seviyelerine sahip bir OLED paneli veya 60Hz’i aşabilen farklı bir ekran teknolojisi? Pekala, yakında seçim yapmak zorunda kalmayacaksınız. Samsung Display, dizüstü bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlar için tasarlanmış “dünyanın ilk” 90Hz OLED panellerini üretme planlarını duyurdu. CEO Joo Sun Choi’ye göre şirket Mart ayında 14 inç ekran üretmeye başlayacak. Şimdilik, bunun belirli bir çözünürlük ve en boy oranı mı yoksa farklı dizüstü bilgisayar tasarımlarına yönelik birden çok teklif mi olduğu net değil.

Video oyunu meraklıları için bu bir rüya senaryosuna yakın. Birçoğu OLED’in, Mini-LED ve MicroLED’in şu anda üretebileceği her şeyi geride bırakarak ekran teknolojisinin kralı olduğunu düşünüyor. (LG’nin C1 serisinin geçen hafta En İyi TV ödülünü kazanmasının nedeni budur.) 60 Hz yenileme hızı bazı oyunlar için iyidir, ancak sektör daha hızlı frekanslara doğru ilerliyor. Birçok PC oyuncusu, örneğin Valorant gibi oyunlarda kendilerine avantaj sağlayan 120 Hz veya 144 Hz monitörlere zaten sahip. Daha düşük olsa da, 90Hz hareket halindeyken iyi bir oyun deneyimi sağlamalı ve genellikle dizüstü bilgisayarların içinde gelen donanımla güzel bir şekilde eşleşmelidir.

Elbette, böyle bir ekran, kurumsal ve üretkenlik odaklı dizüstü bilgisayarlarda da son bulabilir. Sonuçta, geçen yılki Samsung Galaxy S20 ve OnePlus 8T gibi, 120 Hz panellerle gönderilen çok sayıda genel kullanıma yönelik akıllı telefon görüyoruz. Şimdi soru basit: Samsung Display’in yeni dizüstü bilgisayar panellerini hangi şirketler ve modeller kullanacak? İkincisi, “birkaç küresel BT şirketinin” “bu yıl” 90Hz OLED ekranlı dizüstü bilgisayarları piyasaya süreceğini doğruladı.

Aşağıdaki yorumlar bölümünde, 90Hz ve OLED combo’dan en çok fayda sağlayacağını düşündüğünüz dizüstü bilgisayarları yorum olarak yazabilirsiniz.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Samsung Yeni Laptopları İçin 90 Hz OLED Ekranlar Kullanacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör