Twitter, Cuma günü Mavi Tik Özelliğini Geri Getiriyor

blank
Twitter Bazı Güncellemeler Üzerinde Çalışıyor

İçerik: Twitter, Cuma günü Mavi Tik Özelliğini Geri Getiriyor

Twitter, Cuma günü Mavi Tik Özelliğini Geri Getiriyor: Twitter, 22 Ocak Cuma gününden itibaren doğrulama sürecini yeniden başlatıyor, böylece daha fazla hesap sosyal ağdan mavi tik işaretini alabilecek. Twitter, 2021’de halkın doğrulama başvurusu yapması için self servis uygulama portalını yeniden başlatacağını söyledi. İşte değişiklikler hakkında bilmeniz gereken her şey ve ayrıca doğrulama için nasıl başvurabileceğiniz.

Doğrulama için uygunluk
Twitter’a göre, bir hesabın doğrulanması için dikkate değer ve aktif olması gerekir. Twitter’da altı tür “dikkate değer” hesap vardır:

1- Devlet
2- Şirketler, markalar ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar
3- Haber kuruluşları ve gazeteciler
4- Eğlence
5- Spor ve espor
6- Aktivistler, organizatörler ve diğer etkili kişiler

Twitter, akademisyenler, bilim adamları ve dini liderler de dahil olmak üzere daha fazla kategori ekleyen öneriler aldığını ve bu yılın ilerleyen zamanlarında bunlar için özel kategoriler eklemeyi planladığını söyledi. Ancak o zamana kadar, bu kategorilerden herhangi birine girerseniz, ‘Aktivistler, organizatörler ve diğer etkili kişiler’ kategorisinde kalifiye olabilirsiniz.

Hangi hesaplar doğrulanmış durumunu kaybetme riski altındadır?
Kişiler, hesap adını değiştirirlerse veya hesapları devre dışı kalırsa, eksik kalırsa, artık başlangıçta doğrulandıkları pozisyonda değillerse – görevden ayrılan seçilmiş bir devlet memuru gibi – ve ayrıca hesabı başka şekilde Twitter’ın doğrulama kriterlerini karşılamıyorsa onaylanmış hesaplarını kaybederler. Twitter, bir Twitter hesabının mavi doğrulanmış rozetini ve doğrulanmış durumunu herhangi bir zamanda ve Hizmet Şartları uyarınca bildirimde bulunmaksızın kaldırabileceğini söylüyor. Ayrıca hizmet, mavi rozeti Twitter Kurallarını ciddi şekilde veya tekrar tekrar ihlal ettiği tespit edilen hesaplardan kaldırabilir. Tekrarlanan ihlallere dayalı olarak doğrulama rozetinin kaldırılması, duruma göre değerlendirilecektir ve otomatik olmayacak.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter, Cuma günü Mavi Tik Özelliğini Geri Getiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör