Elon Musk, Bir Proje için 100 Milyon Dolarlık Ödül Açıkladı

blank
Elon Musk, Çin'i Geri Kazanmaya Çalışıyor

İçerik: Elon Musk, Bir Proje için 100 Milyon Dolarlık Ödül Açıkladı

Elon Musk, Bir Proje için 100 Milyon Dolarlık Ödül Açıkladı: Halihazırda bildiğimiz şeyler: İnsanlığın fosil yakıtları yakma konusundaki ısrarı nedeniyle dünya rahatsız bir şekilde ısınıyor. Elon Musk şu anda gezegendeki en zengin insandır. Yine de gezegendeki en zengin insanlar arasında olduğu için Musk’ın yıllar içinde hayırseverlik geçmişi, Jeff Bezos gibileriyle karşılaştırıldığında önemsiz kaldı. Yani, evet, Perşembe günü Tesla CEO’su, kazanan bir karbon yakalama sistemine ödül olarak 100 milyon dolar bağış yapmayı planladığını duyurmak için Twitter’a gittiğinde biraz sürpriz oldu.

”En iyi karbon yakalama teknolojisi ödülü için 100 milyon dolar bağışta bulunuyorum”

Musk’ın yaklaşan karbon yakalama yarışmasıyla ilgili ayrıntılar açıklanmadı, ancak “önümüzdeki hafta” gelmesi bekleniyor. Bu, bir şirketin, insan kaynaklı iklim değişikliği oranını yavaşlatmaya yardımcı olmak için bu elementi atmosferden çekip uzaklaştırmaya çalışan karbon yakalama teknolojisi konusunda halktan yardım istemesi ilk kez değil. 2018’de, X-Prize benzer bir yarışma düzenledi ve beş finalist takıma 20 milyon dolarlık büyük ödülünün bir payını verdi.

Ancak 100 milyon dolarlık bir çantayla Musk’ın rekabeti, X-Prize olarak sadece beş kat daha fazla fon sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda şimdiye kadarki en büyük hayırsever yatırımını oluşturacak (ikinci en büyük bağış miktarının 10 katı Irak). Elbette bu, atmosferik CO2’yi toplama ve tüketici ürünlerine dönüştürme çabasından çok uzak. EFPL kısa süre önce yarı ürünler için aracın emisyonlarının yüzde 90’ını sıvı CO2’ye dönüştüren bir yakalama sistemi geliştirdi, Oxford’daki araştırmacılar onu jet yakıtına dönüştürmenin bir yolunu bulurken diğerleri sera gazını elmasa dönüştürdü.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Elon Musk, Bir Proje için 100 Milyon Dolarlık Ödül Açıkladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör