Huawei’nin İşletim Sistemi HarmonyOS

blank
Huawei'nin İşletim Sistemi HarmonyOS

İçerik: Huawei’nin İşletim Sistemi HarmonyOS

Huawei’nin Çin için yaptığı HongmengOS işletim sistemi ve dünyanın geri kalanı için HarmonyOS, kesinlikle Android veya iOS’un bir kopyası değil. Huawei’nin üst düzey yöneticilerinden biri, Huawei’nin tüketici yazılım bölümü başkanı Wang Chenglu, muhabirlere yaptığı bir konuşmada bundan bahsetti.

Akıllı telefonlar için HarmonyOS, Android’e bir alternatif olarak değerlendiriliyor. Daha önce, ağda HarmonyOS 2.0’ın akıllı telefonlar için ilk sürümünün Android tabanlı olacağı bilgisi vardı.

Wang Chenglu’ya göre, şirket Mayıs 2016’dan beri işletim sistemini geliştiriyor. Ayrıca HarmonyOS’un “Nesnelerin İnterneti” nin gelecek dönemi için çok geniş “panoramik” fırsatlar sağladığını da belirtti. Örneğin, iOS yalnızca akıllı telefonlar için oluşturulmuştur.
Şirket, 2021’de 200 milyon HarmonyOS tabanlı cihaz hedefi belirledi ve çok daha büyük sonuçlar – 300-400 milyon – umuyor.

Çinli şirket, HarmonyOS 2.0’ı seçili geliştiriciler ve ortaklar tarafından akıllı telefonlarda zaten test ediyor.

HUAWEI, ANDROID DEĞİŞTİRME İŞLETİM SİSTEMİNİ DİĞER AKILLI TELEFON ÜRETİCİLERİ İLE PAYLAŞACAK
Huawei, Android OS için tescilli yerine geçen HarmonyOS 2.0 işletim sistemini diğer akıllı telefon üreticileriyle paylaşabilir.

Dünyada daha çok Richard Yu olarak tanınan Huawei Tüketici İşletmeleri Grubu yöneticisi Yu ChengDong bu konu hakkında konuştu.

Huawei, Çinli akıllı telefon üreticilerinin HarmonyOS işletim sistemini ve halihazırda iyi performans gösteren hizmetleri GMS’nin yerini almasına yardımcı olabilir.

Üst yönetici, Çinli üreticilerin akıllı telefonlarında Google Mobile Service (GMS) ve Google Play Store’u kullanmak için bir lisans alamaması durumunda bu duyuruyu yaptı.

Şirket, HarmonyOS 2.0’ı seçili geliştiriciler ve ortaklarla akıllı telefonlarda zaten test ediyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Huawei’nin İşletim Sistemi HarmonyOS

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör