Porsche Taycan Model Yelpazesini Genişletiyor

İçerik: Porsche Taycan Model Yelpazesini Genişletiyor

Porsche Taycan Model Yelpazesini Genişletiyor: İlk tamamen elektrikli spor otomobil modelleri Taycan Turbo S, ve 4S’nin ardından Porsche, yeni Taycan versiyonunu da pazara sundu.

Porsche, ilk tamamen elektrikli spor otomobil modeli olan Taycan’ın arkadan çekişli versiyonunu piyasaya sürdü. İki farklı batarya seçeneğine sahip olan yeni versiyonun standart performans bataryası 300 kW (408 PS) sağlarken, performans artı batarya seçeneği ise 350 kW’a (476 PS) kadar üretim yapabiliyor. Otomobil, 79,2 kWh ve 93,4 kWh olmak üzere iki farklı akü kapasitesi ile 5,4 saniyede sıfırdan 100 km / h hıza çıkabiliyor ve her iki kapasitede de maksimum 230 km / h hıza ulaşıyor. Taycan’ın bu yeni versiyonu, pil kapasitesine bağlı olarak 431 ila 484 kilometre menzil sunuyor. Her iki pil de 22,5 dakikada yüzde 5’den yüzde 85’e ulaşabiliyor. Yani yaklaşık 100 kilometrelik bir menzil için gereken enerjiye sadece 5 dakikada ulaşılabiliyor.

blank

Yenilikçi elektrik motoru ve dinamik performans
Taycan’ın yeni versiyonu, ailenin diğer üyeleri gibi etkileyici hızlanma, spor arabalara özgü çekiş gücü sunuyor. Arka aksta 4 mm heyecanlı senkron motora sahip olan yeni model, tıpkı Taycan 130S modelinde olduğu gibi 600 amperlik darbe kontrollü invertöre de sahip. Arka dingil ayrıca iki vitesli bir şanzımana sahiptir. Yeni modelin öne çıkan özellikleri arasında aerodinamik yapısı, 0,22’den başlayan sürtünme katsayısı değerine, düşük enerji tüketimine ve dolayısıyla uzun mesafe menziline önemli katkı sağlıyor. Bu şekilde model 265 kW enerjiyi geri kazanabilir.

blank

Porsche DNA’sına sahip sade dış tasarım
Taycan ailesinin yeni üyesinde de Porsche tasarım DNA’sı yer alıyor. Yeni Taycan, oldukça kıvrımlı kanatları sayesinde önden bakıldığında alçak ve geniş görünüyor. Silueti arkaya doğru eğimli sportif tavan çizgisiyle şekillendirilirken, iyi detaylandırılmış yan bölümler de karakteristik özellikler taşıyor. Yeni arkadan çekişli Taycan’ın ayırt edici özellikleri arasında aerodinamik olarak optimize edilmiş 19 inç Taycan Aero jantlar ve siyah fren kaliperleri yer alıyor. LED farlar standart olarak sunulurken, siyah ön alt panel, yan marşpiyeler ve arka difüzör Taycan 4S modeli ile aynı.

blank

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Porsche Taycan Model Yelpazesini Genişletiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör