Signal, WhatsApp Özelliklerini Taklit Ediyor

blank
WhatsApp Kullanıcıları Neden Signal'e Geçiyor?

İçerik: Signal, WhatsApp Özelliklerini Taklit Ediyor

Signal, WhatsApp Özelliklerini Taklit Ediyor:

Signal, WhatsApp’ta zaten mevcut olan bir dizi yeni özellik geliştirmeye başladı gibi görünüyor. Yeni değişiklikler, anlık mesajlaşma uygulamasının bir dizi yeni kullanıcıyı karşılamasından birkaç gün sonra fark edildi. Sinyallerin popülaritesindeki artış, WhatsApp tarafından halkın öfkesine dönüşen bir gizlilik politikası güncellemesinin ardından geldi. Signal’in WhatsApp’ı taklit eden çalışmalarda sahip olduğu değişikliklerden biri de sohbet duvar kağıtları. Signal ayrıca WhatsApp’takine benzer bir ‘Hakkında’ seçeneği de ekleyebilir.

WhatsApp beta izleyicisi WABetaInfo tarafından fark edildiği gibi, Android için Signal 5.3.1 beta yeni sohbet duvar kağıdı özelliğini taşıyor. Ayarlar> Görünüm> Sohbet duvar kağıdına giderek erişilebilir. Aralarından seçim yapabileceğiniz önceden ayarlanmış 21 duvar kağıdı vardır, ancak kullanıcılar uygulama üzerinde sohbet duvar kağıtları olarak kendi resimlerini de ekleyebilirler. Sohbet duvar kağıdını karartmak için koyu bir tema ayarlama seçeneği de mevcuttur.

WhatsApp, bir süredir sohbet duvar kağıtlarına sahip. Ayrıca Aralık ayında sohbetler için özel duvar kağıtları ekledi.

En son Signal beta sürümü ayrıca, kullanıcıların kişilerine durumlarını anlatmalarına olanak tanıyan özel “Hakkında” seçeneğini de taşır. Signal uygulamasının ayarlar menüsünde Profil seçeneğinde mevcuttur. WhatsApp’ın da benzer bir “Hakkında” seçeneği vardır.

Hareketli çıkartmalar geçen yıl Temmuz ayında WhatsApp’a ulaştı. Ayrıca, önümüzdeki haftalarda üçüncü taraf animasyonlu çıkartmaları içe aktarma özelliğini de getireceği bildiriliyor.

Signal ayrıca WhatsApp’ta zaten mevcut olan aramalar için düşük veri modu getiriyor. Uygulama, kullanıcıların iOS paylaşım sayfasındaki sohbetlerine bakmalarına da izin verebilir – WhatsApp’ın geçen yıl iPhone kullanıcıları için getirdiği bir şey.

Bu haftanın başlarında Signal, kullanıcıların medya dosyalarının ne zaman otomatik olarak indirileceğini seçmelerine izin verdi. Uygulama ayrıca kısa süre önce grup görüşmeleri sınırını beş katılımcıdan sekize çıkardı. Bu özelliklerin ikisi de WhatsApp’ta zaten mevcut. Facebook’un sahip olduğu uygulama Nisan ayında grup çağrı sınırını sekiz kişiye çıkardı.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Signal, WhatsApp Özelliklerini Taklit Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör