Xbox, Yeni Üyeler İçin Xbox Live Gold Fiyatlarını Artırdı

blank
Xbox, Yeni Üyeler İçin Xbox Live Gold Fiyatlarını Artırdı

İçerik: Xbox, Yeni Üyeler İçin Xbox Live Gold Fiyatlarını Artırdı

Microsoft, Xbox Live Gold’u Game Pass’in yerine koymak ile ilgili sinyaller göndermeye devam ediyor. Şirket, yeni Xbox Live Gold üyelikleri için fiyatları her yönden artırdı ve değişiklikler, taahhüt etmeye hazır olduğunuz sürece daha belirgin hale geldi. Bir ve üç aylık planlar, sırasıyla 29 TL ve 44 TL olarak çok daha pahalı gözükmüyor , ancak altı ay şimdi size 110 Türk Lirası – daha önce ödediğiniz 44 Türk Lirasının çok üzerinde. Ve artık 12 aylık bir üyelik olmadığında, Gold konusunda ısrar ediyorsanız, yılda 270 Türk Lirasına Gold üyeliği satın alabiliceksiniz.

Microsoft, mevcut altı ve 12 aylık üyelerin mevcut fiyattan yenileneceğini söyledi. Gold üyeliklerini Xbox Game Pass Ultimate’a dönüştürenler, kalan süreyi üç yıla kadar ekstra ücret ödemeden dönüştürülecek. Hala birkaç aylık Altınınız varsa, bir süre başka önemli bir harcamayla karşılaşmayacaksınız.

Şirket, Altın fiyatlandırmasının birçok yerde “yıllardır değişmediğini” ve bazı durumlarda on yıldan fazla bir süredir değişmediğini belirterek artışı haklı çıkardı – Xbox 360 o zamanlar hala mağazalardaydı. Teoride, Microsoft maliyetlerin değiştiğini kabul ediyor. PlayStation Plus’ın hala 60 dolarlık bir seçeneği var, ancak Sony Now oyun akışını paketlemiyor.

Yine de Microsoft’un daha büyük planlarını görmek çok zor değil. Xbox Game Pass Ultimate, nispeten kolay bir satıştır. Ayda 24 Türk Lirasından daha fazla ödersiniz, ancak Gold’un tüm özelliklerinin yanı sıra büyüyen kitap kitaplığına ve bulut oyunlarına erişim elde edersiniz. Teknoloji devi yalnızca her ay daha fazla para kazanmakla kalmaz, aynı zamanda Gold üyeliklerinin geçersiz kalmasına izin verebilecek üyeleri tutma olasılığı da daha yüksektir.

Fiyatların Türkiye’de nasıl değişiklik gösterceği tam olarak bilinmiyor ve yukarıda belirttiğimiz fiyatlar kur üzerinden hesaplandı. Ancak Türkiye ve Avrupa’da Playstation egemenliğini bir türlü kırmayı başaramayan Microsoft fiyatlarda ne gibi bir değişikliğe gidecek bilinmiyor. Belki de zaten az olan kullanıcı sayısını korumak için herhangi bir değişikliğe gitmeyi gerekli bile görmeyebilir. Yeni bir fiyat değişikliği durumunda teknoloji.news’da yeni fiyat bilgilerini bulabileceksiniz.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Xbox, Yeni Üyeler İçin Xbox Live Gold Fiyatlarını Artırdı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de: Sıklıkla unutulan Final Fantasy VIII, ilk çıkışından sadece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör