Yeni 2021 Hybrit BMW X5 İncelemesi

blank
Yeni 2021 BMW X5 xDrive

İçerik: Yeni 2021 Hybrit BMW X5 İncelemesi

Yeni 2021 Hybrit BMW X5 xDrive bir plug-in hibrit, elektrikli araç deneyimi isteyen, ancak tamamen elektrikli araç kullanmaya hazır olmayan kullanıcılar için mükemmel bir araç. Belki şehir içinde gidip gelmek ve işe gidip gelmek için elektrik gücü istiyorsunuz, ancak daha uzun yolculuklar için bir gaz motorunun rahatlığına ve ek menziline ihtiyacınız var. Bir araçtan talepleriniz buysa ve lüks SUV’lar size göreyse, BMW X5 xDrive45e tüm isteklerinizi karşılayacak donanıma sahip.

blank
Yeni 2021 BMW X5 xDrive’ın Hybrit Motoru

Yeni 45e, daha önce sunulan xDrive40e BMW’nin yükseltilmiş bir sürümü. Eskisinden daha fazla elektrikli menzile sahip – 24 kilovat saatlik batarya sayesinde 60 km kadar – aynı zamanda daha güçlü bir motora sahip. 40e’de 2.0 litrelik turboşarjlı dört silindirli bir motora sahipken, 45e 3.0 litrelik turbo I6 performans sunuyor. Toplamda, sağlıklı bir 389 beygir gücü ve 443 pound-ft tork olarak karşımıza çıkıyor – eski 40e PHEV’den 308 hp bir güce sahipti. Güç, sekiz ileri otomatik şanzıman aracılığıyla dört tekerleğe de iletiliyor.

Araçta süper verimliden spor performansa kadar seçim yapabileceğiniz altı sürüş modu mevcut. Elektrik modu saf EV sürüşü yeterli ve yalnızca pil şarj olduğunda kullanılabiliyor. Eco Pro verimliliği en üst düzeye çıkarırken, Hybrid en kolay günlük sürüş için benzin ve elektrik gücünü harmanlıyor. Spor, her şeyi tam performans moduna geçiriyor ve X5 xDrive45e’nin 5,3 saniyede 100 km/ saate çıkmasına izin veriyor. Adaptif, sürüş tarzınıza uyum sağlayacak ve X5’in parametrelerini hareket halindeyken değiştirecek. Son olarak, kendi tarzınıza sahip olabileceğiniz ve her şeyi beğeninize göre ayarlayabileceğiniz kullanıcı modu da var.

blank
2021 BMW X5 xDrive45e iç donanımı bu şekilde gözüküyor

Havalı süspansiyon, tercihinize bağlı olarak rahat veya sağlam bir sürüş kalitesi sağlıyor ve X5’i standart 8,3 inç yerden yüksekliğinin 1,6 inç üstüne veya altına yükseltip veya alçaltabiliyor. Plug-in hibrid X5, temel X5 xDrive40i’den yaklaşık 362 kg daha ağır ve viraj alırken gövdenin eklenen yuvarlanmasıyla ağırlık kesinlikle hissedilebiliyor. Ancak süspansiyon spor moduna ayarlandığında, elektrik motorundan gelen ekstra tork ve arka planda sorunsuz çalışan sekiz vitesli şanzıman ile xDrive45e’yi sürmek hala oldukça eğlenceli.

Standart pakette 21 inç jantlar ve dört mevsim run flat lastikleri ekleyen isteğe bağlı M Sport paketi var. Bu özel lastikler, sağlam tutuş sağlamak biraz fazla zor ve sürüş kalitesinin genellikle sert bir karaktere sahip. Standart 19 inçlik düz olmayan tekerlek ve lastik paketi şüphesiz her şeyi daha kolay hale getirebilir. Gerçekten sportif bir X5 istiyorsanız, PHEV’i tamamen atlayabilir ve V8 ile çalışan M50i’ye göz atabilirsiniz.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yeni 2021 Hybrit BMW X5 İncelemesi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör