YouTube, Hashtag Başlıklara İzin Verecek

blank
YouTube, Hashtag Başlıklara İzin Verecek

İçerik: YouTube, Hashtag Başlıklara İzin Verecek

YouTube, Hashtag Başlıklara İzin Verecek: Twitter ve Instagram onları popüler hale getirmeye yardımcı olduğundan, hashtag’ler farklı platformlarda dolaşabilmenizin tutarlı yollarından biri oldu. Ancak YouTube ortalıkta olduğu sürece, onlardan hiçbir zaman gerçekten kapsamlı bir şekilde yararlanmadı. Bu değişmek üzere. Bu hafta Google, meta veri etiketlerini kullanarak videoları düzenleyen açılış sayfalarının sunumunu tamamladı.

Bir YouTuber’ın videolarına eklediği hashtaglerden herhangi birine tıklayarak onlara ulaşmanın yolunu bulabilirsiniz. Tipik olarak, bunları bir video açıklamasının altında bulursunuz, ancak bazı becerikli içerik oluşturucular da bunları en üste koyar. Alternatif olarak, özelliğe URL aracılığıyla da erişebilirsiniz (www.youtube.com/hashtag/yourterm yazın). YouTube’un Creator Insider kanalındaki bir video, sayfaları aramanın da mümkün olduğunu öne sürüyor, ancak bir YouTube sözcüsünün bize işlevselliğin önümüzdeki günlerde ve haftalarda yolda olduğunu söylediği gibi, durum tam da bu.

TechCrunch’ın da işaret ettiği gibi, YouTube’un neden bazı videoları diğerlerinin üzerinde öne çıkardığına dair net bir mantık yok gibi görünüyor. Örneğin Instagram ile içeriği hashtag’e göre sıralamak genellikle en popüler yeni fotoğrafları ve videoları vurgulayacaktır. Şu anda yeni ve eski içeriğin bir karışımını yan yana göreceğiniz YouTube’da durum böyle değildir. Tabii ki, bu mutlaka kötü bir şey değil, ancak bazen tek bir kanalın bir sayfaya hakim olacağını gördük.

Güncelleme ayrıca platformun genel olarak hashtag’leri işleme şeklini de değiştiriyor. Eskiden bir hashtag’e dokunduğunuzda veya bir tane aradığınızda, YouTube da ilgili videolarla geri gelirdi. Artık durum böyle değil. Platform artık bunun yerine yalnızca yaratıcısı tarafından açıkça etiketlenen içeriği vurgulayacaktır.

Pratikte, arama yapmayan videoları vurgulanan sayfalarda bulduk. Bu şekilde, özellikle geleneksel bir aramanın yeni veya kayda değer bir şey getirmediğini düşünüyorsanız, yeni içerik keşfetmenin ilginç bir yoludur.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: YouTube, Hashtag Başlıklara İzin Verecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör