YouTube Oyun Konsollarında da HDR Videolar Sunuyor

blank
YouTube Oyun Konsollarında da HDR Videolar Sunuyor

İçerik: YouTube Oyun Konsollarında da HDR Videolar Sunuyor

YouTube Oyun Konsollarında da HDR Videolar Sunuyor: Google’a göre, en son Xbox Series S ve Series X modellerinin yanı sıra son nesil One S ve One X konsollarında YouTube videolarını nihayet HDR olarak izleyebilirsiniz. Flat Panels HD tarafından görüldüğü ve Engadget ve onaylandığı üzere, yeni bir Xbox One konsolunda bir YouTube HDR videosu açtıktan sonra “meraklılara yönelik istatistikler”, videonun VP9-2 codec kullanılarak PQ Rec.2020 HDR formatında yayın yaptığını gösteriyor.

YouTube HDR videoları da gözle görülür şekilde daha parlak ve daha renkli. Maksimum çözünürlük, Xbox Series X’in 60 fps’ye kadar 4K’yı desteklemesi ve Xbox One S’nin 60 fps’de 1440p HDR sağlamasıyla konsolunuza bağlı olacaktır.

Xbox One, Netflix ve Prime Video gibi yayın hizmetleriyle bir süredir HDR’yi desteklemektedir. Flat Panels HD, Microsoft’un 2017’den beri Xbox’ta YouTube HDR desteklerini vaat ettiğini belirtti. Neden bu kadar uzun sürdüğünü kimse tahmin edemez, ancak daha önce de belirttiğim gibi, Microsoft ve YouTube HDR’nin Windows 10’da düzgün çalışmasını sağlamak için mücadele etti.

YouTube’da HDR’nin faydası nedir? Birincisi, Netflix ve diğer akış hizmetlerinde göreceğiniz zorlukla fark edilen uygulamanın aksine, formatın tüm avantajlarından yararlanan bunun gibi göz kamaştırıcı videolar bulabilirsiniz. Umarım, bu formatta daha fazla içerik alabilmemiz için daha fazla içerik oluşturucuyu HDR’de video ve canlı yayın yapmaya motive eder.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: YouTube Oyun Konsollarında da HDR Videolar Sunuyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör