SEAT’ın Amiral Gemisi Leon Yenilendi

blank
SEAT'ın Amiral Gemisi Leon Yenilendi

İçerik: SEAT’ın Amiral Gemisi Leon Yenilendi

SEAT’ın amiral gemisi Leon tamamen yenilendi. Şimdiye kadar üretilmiş en güvenli SEAT olan yeni Leon, uyarlanabilir hız sabitleyici, acil durum asistanı ve seyahat asistanı dahil en gelişmiş sürücü destek sistemlerini bir araya getiriyor. SEAT Yetkili Satıcılarında lansmanı yapılan yeni Leon modeli, dikkat çekici tasarımı, aydınlatması, güvenliği ve tamamen yenilenen bilgi-eğlence sistemleri ile mevcut başarısını gelecek nesillere taşımaya hazırlanıyor.

SEAT markasının amiral gemisi SEAT Leon’un bugüne kadar ürettiği ilk üç kuşakla 2,2 milyon adedin üzerinde satış rakamına ulaşarak dördüncü nesil SEAT Leon, Yetkili Satıcılarında satışa sunuluyor. 130 TSI 231 HP motor ve FR ekipman seçeneği ile. satışa çıkarıldı. 1.0 TSI 110 HP Style ve 1.0 eTSI hafif hibrit (mHEV) 110 HP DSG Style Plus seçenekleri Şubat ayında satışa çıkacak. 1.5 eTSI hafif hibrit (mHEV) 150 HP DSG motor seçeneğinin 2021 yılının ikinci çeyreğinde satışa sunulması planlanıyor.

blank

Konturları keskinleştirme
SEAT Leon’un tamamen yenilenen ızgarası ve ön aydınlatma grubu dikkat çekiyor. Bir önceki nesle göre daha geride konumlandırılan LED farlar, araca daha derin ve daha karakteristik bir görünüm kazandırıyor. Farlarda kullanılan LED teknolojisi, en karanlık yolu bile sürücüye görünür hale getirerek görüşü iyileştiriyor. Bir önceki nesile göre daha uzun olan kaput, aracın iddialı tasarım konseptine katkı sağlıyor ve öndeki sert hatları destekleyerek kararlı duruşunu artırıyor.

Tamamen yenilenen SEAT Leon’un arkasında heyecan ve yaratıcılık devam ediyor. Bagaj boyunca uçtan uca uzanan “Sonsuz LED” arka lambalar, sportif gövde yapısı ile aracın dinamik kimliğini vurguluyor. LED ışıklar ve arka spoyler hareketli çizgiler oluşturur. Yan aynaların altında yanan karşılama ışığı “Hola!” Leon (Merhaba) kelimesini yansıtarak sevgilileri sıcak bir şekilde karşılar.

MQB Evo platformunda tasarlanan araba; 4.368 mm uzunluğa, 1.799 mm genişliğe, donanıma göre değişebilen 1.456 mm yüksekliğe ve 2.686 mm dingil açıklığına sahiptir. Yeni Leon, önceki nesline göre 50 mm daha uzun dingil mesafesi sayesinde arka koltuklarda fark edilir ölçüde daha büyük bir bacak mesafesi sunuyor. Büyüyen boyutları, SEAT’ın en başarılı modelini daha da kullanışlı hale getiriyor ve arka koltuk alanında daha fazla alan yaratıyor.

Dış tasarımın estetiği yeni Leon’u aerodinamik olarak daha dikkat çekici hale getirirken, sürtünme katsayısı önceki nesle göre yaklaşık yüzde 8 oranında iyileştirildi.

blank

Fonksiyonel ve minimalist iç tasarım
Tamamen yenilenen SEAT Leon’un tasarımındaki evrimsel tema, iç mekanda da dikkat çekiyor. Sürücü ve yolcu odaklı tasarımda işlevsellik, minimalizm ve şıklık hemen göze çarpıyor. ”dijital gösterge paneli, onu çevreleyen ve ön kapıların üzerinden devam eden dekoratif kaplamalar sayesinde hafiflik ve” havada süzülme “hissi veriyor. Kabinin içindeki her şey ergonomik olarak kusursuzdur ve içerideki yolcu konforunu artırmak için tasarlanmıştır.

İç mekanın kahramanı, tamamen yenilenmiş 10 ”dokunmatik ekranlı bir bilgi-eğlence sistemidir. Fiziksel buton sayısının azaltıldığı ekran, yolcular ile mükemmel etkileşim sağlıyor. Barselona’nın önemli caddesi Diagonal’dan esinlenerek “diyagonal” olarak tasarlanan ekranın arayüzü, sınıfının öncüsü SEAT’ın yeni dijital laboratuvarında oluşturuldu.

Tamamen yenilenen Leon’un bir diğer önemli özelliği de iç aydınlatması. Çevreleyen “Çok Renkli Akıllı LED Ortam Aydınlatması” tüm konsol ve kapılar boyunca devam ediyor. Dekoratif bir ortam ışığı olmasının yanı sıra kör nokta tespiti, çıkış uyarısı, şerit takip asistanı gibi bir dizi önemli fonksiyon da sağlar.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: SEAT’ın Amiral Gemisi Leon Yenilendi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör