Türkiye Le Mans Yarış Takımı Hazır

blank
Türkiye Le Mans Yarış Takımı Hazır

İçerik: Türkiye Le Mans Yarış Takımı Hazır

Türkiye Le Mans Yarış Takımı Hazır: Başarılı kalkış pisti pilotu Salih Yoluç, 2021 yılında Türkiye adına kurduğu Avrupa Le Mans Serisi Yarış Takımı’nda LMP2 sınıfında mücadele etmeye hazırlanıyor.

Türkiye teknik desteğinde yarışacak olan TFA Sport Racing Takımı, yılbaşı öncesi yeni LMP2 aracını teslim aldı ve sezon önünü aldı. GTE-AM kategorisinde 2019 FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nı ikinci sırada tamamlayan Salih Yoluç ve takım arkadaşı Charlie Eastwood’a 2021 sezonunda Avrupa Le Mans Serisi Şampiyonu Harry Tincknell eşlik edecek.

İlk yarış 18 Nisan’da İspanya’daki Circuit de Barcelona-Catalunya pistinde yapılacak, 2021 Avrupa Le Mans Serisi, Avusturya Red Bull Ring, İtalya Monza, Fransa Le Castellet, Belgium Spa ve 6. etap ile devam edecek. Portekiz’de Portimao Circuit. bitecek.

blank
Başarılı Türk yarış pilotu Salih Yoluç

Salih’in yeni takıma çıkışı “Avrupa Le Mans Serisi’nde yarışmaktan gerçekten çok mutluyum. Türkiye’deki TF Sport Racing Team’i destekliyoruz. Bu hepimiz için yeni bir mücadele ve ilerleyecek harika bir takımımız olduğuna inanıyorum. ve GT alanında olduğu gibi zirveye tırmanın ”dedi.

TOSFED Başkanı Üçlertoprag, dünyanın en büyük ve en önemli dizisinde ülkemizi bir Türk ekibi ile temsil etmekten gurur duyduklarını söyledi “Sporcularımız, Avrupa’dan Salih liderliğinde kurulan Avrupa pistlerinde ülkemizi başarıyla temsil ediyor. Le Mans Türkiye Yarış Takımı 2021 sezonunda başarılar diliyoruz.Kuruluş kalitesi ve sporcularımızın başarısı ile dünya motor sporları arenasında öne çıkan ülkemizin yükselişi devam edecek dedi. .

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Türkiye Le Mans Yarış Takımı Hazır

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör