Wi-Fi’niz neden yavaş? İşte Bazı Çözüm Yolları

blank
Wi-Fi'niz neden yavaş? İşte Bazı Çözüm Yolları

İçerik: Wi-Fi’niz neden yavaş? İşte Bazı Çözüm Yolları

Wi-Fi’niz neden yavaş? İşte Bazı Çözüm Yolları: Koronavirüs krizinden neredeyse bir yıl sonra, iyi Wi-Fi her zamankinden daha önemli. Neredeyse her şey internette çalışıyor, uzaktan eğitim veya iş toplantılarından en son Netflix veya Youtube’dan birşeyler izlemek ve kendinize vakit ayırmaya ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda internetin yavaşlığı canınızı sıkabiliyor. Ne yazık ki, sabit internet bizim gerçekliğimiz ve bazı internet sağlayıcıları koydukları yüksek meblalarla şirket değiştirmeyi zorlaştırıyor.

Daha da kötüsü, 2019’da ISS’ler, istediklerinden daha fazla YouTube veya Hulu yayınlıyorsanız ve sahip oldukları web sitelerine daha yavaş bağlantılar sağlıyorsanız, internetinizi yasal olarak kısıtlayabilir, genişbantınızı sınırlayabilir. Bu sorunlardan bazılarının bir çözümü var: sanal özel ağ. Temel olarak, İSS’lerin internetinizi yavaşlatmak için IP adresinizi görmesi gerekir ve iyi bir VPN bu kimliği koruyacaktır – ancak aşağıda tartışacağım bazı sınırlamalar ve dezavantajlar ile birlikte gelir.

Olağan sorun giderme yöntemlerini uygulayın
Yani Wi-Fi’niz yavaş ve servis sağlayıcınızın bağlantınızı yavaşlattığını düşünüyorsunuz. Bu sonuçlara atlamadan önce, olağan sorun giderme listesini incelemek önemlidir: Yönlendiricinizin evinizin merkezinde olup olmadığını kontrol edin, antenlerini yeniden konumlandırın, ağ güvenliğinizi iki kez kontrol edin ve benzeri. Wi-Fi’nizi optimize etmenin daha fazla yolunu okumak isterseniz önerilerimize göz atın.

Wi-Fi sorunlarınız için basit bir açıklama olmadığından emin olduktan sonra, çeşitli yollarla internetinizin sağlığının daha derinlemesine bir ölçümünü elde edebilirsiniz. M-Lab aracılığıyla basit bir testle başlamanızı öneririm. Bu, erişim hızınız ne olursa olsun ISS’nizin tutarlı performans sağlayıp sağlamadığını ölçerek bağlantı hızınızı kontrol edecektir. Bu ölçüm mükemmel değil ama iyi bir başlangıç noktası.

blank

İnternet sağlığınız hakkında temel bir ilk test yaptıysanız ve hala ISS’nizde bir sorun olduğunu düşünüyorsanız, VPN’leri araştırmaya başlayın. Güvenlik, fiyat ve sunucu konumları gibi en iyi sanal özel ağı ararken göz önünde bulundurulması gereken düzinelerce neden ve bir o kadar çok faktör vardır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Wi-Fi’niz neden yavaş? İşte Bazı Çözüm Yolları

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi: Dogecoin kripto para biriminin en son …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör