Bağışıklığınızı Kış Stresine Karşı Koruyun

blank
Bağışıklığınızı Kış Stresine Karşı Koruyun

İçerik: Bağışıklığınızı Kış Stresine Karşı Koruyun

Yağışların başlaması, koronavirüs stresi, iş yükü, bilgisayar başında geçirilen uzun süreler ve evde ekran, insanların ruh halini ve bağışıklık sistemini olumsuz etkiler. Uzmanlar, güneşin daha az görünür olduğu bu günlerde doğru beslenmenin önemine dikkat çekiyor.

Yağışın etkisi, soğuk hava, pandemi kısıtlamaları, koronavirüs kaygısı, evde daha fazla zaman, hareketsizlik stres yükünü artırıyor. Sonuç olarak, bağışıklık zayıflar. Öncelikle Muratbey Beslenme Danışmanı Prof.Dr.Muazzez Garipağaoğlu, bunu başarmanın yolunun sağlıklı beslenmekten geçtiğini söyledi. Garipağaoğlu, “Güçlü bir bağışıklık sistemi için D vitamini normal seviyede tutulması, farklı besinlerin tüketildiği bir beslenme alışkanlığı, düzenli uyku, düzenli egzersiz ve stresten uzak durmak gerekiyor. . “

D vitamini ayrıca ruh sağlığını da etkiler
Pandemi nedeniyle evlere kapalı olduğumuz kış günlerinde çağımızın en önemli sorunlarından biri olan stresle baş etmenin daha zor hale geldiğini belirten Garipağaoğlu, “D vitamini eksikliği zihinsel performansı olumsuz etkileyebilir. stres, depresyon ve anksiyete gibi psikolojik sorunlara yol açar. C ve D vitaminleri stresten uzak durmak veya stresle baş etmek ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için kullanılabilir. C vitamini doğal yollardan kolaylıkla alınabilir. Hemen hemen her türlü sebze ve meyve C vitamini açısından zengindir. Ancak konu D vitamini olunca durum farklıdır. Çünkü D vitamininin ana kaynağı güneş ışığıdır. Besin kaynakları son derece sınırlıdır. İlkbahar, sonbahar ve yaz aylarında yeterli güneş ışığına maruz kalınarak üretilen D vitamini, vücutta karaciğer ve yağ dokularında depolanır. Güneş ışığının olmadığı kış aylarında ihtiyaç duyulan vitaminler bu mağazalardan sağlanmaktadır. Depoların yetersiz olması, içinde bulunduğumuz kış aylarında D vitamini eksikliği kaçınılmazdır. Bu durumda D vitamini takviyesi almak veya D vitamini ile zenginleştirilmiş besinler tüketmek önemlidir. Özellikle yaşadığımız pandemi sürecinde, D vitamini kullanımı ve D vitamini ile zenginleştirilmiş sağlıklı gıdaların tüketimi birçok gelişmiş ülkede uzmanlar tarafından öneriliyor ”dedi.

D vitamini açısından zengin peynirler
Muratbey’in sağlıklı lezzetleri, D vitamini eksikliğini gidermek ve bağışıklığı güçlendirmek için zengin seçenekler sunuyor. Muratbey’in D vitamini deposu “Burgu Plus” “Taze Peynir Plus” ve “Taze Kaşar Plus” peynirlerinin yanı sıra, çocuklara peyniri sevdirmek için üretilen dünyanın ilk D vitamini ile zenginleştirilmiş peyniri “Muratbey Misto”, bağışıklığı ve günlük D vitamini ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olur. 100 gram Muratbey Plus ve Muratbey Misto ürünleri 5 mikrogram D vitamini içerir.Sadece 100 gram tüketilen bu ürünlerle Sağlık Bakanlığı Türkiye Beslenme Rehberi (TUBE is) yaş üstü tüm bireyler için önerilen günlük D vitamini ihtiyacının% 2’sini karşılamıştır. 33 arasında.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Bağışıklığınızı Kış Stresine Karşı Koruyun

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Yeni 3B Baskı Tekniği, Laboratuvar Ortamında Organ Üretecek

Yeni 3B Baskı Tekniği, Laboratuvar Ortamında Organ Üretecek: 3D baskılı organlar ilerlemiş olsa da, onları …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör