İşte Bilinmeyen iOS 14 Özellikleri

blank
Gizli iOS 14 Özellikleri Nelerdir

İçerik: İşte Bilinmeyen iOS 14 Özellikleri

İşte Bilinmeyen iOS 14 Özellikleri: Apple’ın iPhone ve iPad’i şu anda sırasıyla iOS 14 ve iPadOS 14 çalıştırıyor. Tam olarak, Apple’ın telefon ve tablet serisine güç veren işletim sistemine yeni özelliklerin kendi payını getiren 14.3 sürümünü kullanıyorlar.

Güncelleme, Apple’ın yeni abonelik egzersiz hizmeti olan Fitness Plus gibi yeni özellikleri ve iPhone 12 Pro ve Pro Max kullanıcıları için gizli bir kamera özelliğini (aşağıda daha fazlası) içerir. Ancak bir bütün olarak iOS 14’te çok daha fazlası var. Yeni başlayanlar için Apple, iPhone sahiplerinin ana ekranlarıyla etkileşimde bulunma şeklini tamamen değiştirdi; bunlara widget ekleme yeteneği, bir tür uygulama çekmecesi ve kendi uygulama simgelerinizi oluşturma seçeneği dahil.

Varsayılan e-postanızı veya web tarayıcınızı ayarlayın
Doğru, Apple nihayet varsayılan uygulamalarınız üzerinde bazı kontrollerden vazgeçiyor. Şu anda özellik e-posta uygulamaları ve web tarayıcılarıyla sınırlıdır. Bu nedenle, örneğin, tercih ettiğiniz e-posta uygulamanız olarak Chrome’u kullanacağınız tarayıcınız veya Outlook’u atayabilirsiniz.

Başlamak için iPhone veya iPad’inizin Ayarlar uygulamasını açın ve ardından tüm yüklü uygulamalarınızı listelediği yere kaydırın. Aradığınız postayı veya tarayıcı uygulamasını bulun ve üzerine dokunun. İOS 14 için güncellendiyse, Varsayılan Tarayıcı Uygulaması veya Varsayılan E-posta Uygulaması’nı görürsünüz; ona dokunun ve ardından tercih ettiğiniz uygulamayı seçin.

Ziyaret ettiğiniz her web sayfası için bir gizlilik raporu alın
Herhangi bir web sayfasında veya tüm göz atma etkinliğiniz sırasında kaç tane reklam izleyiciyle karşılaştığınızı hiç merak ettiniz mi? Artık Safari size bunu söyleyebilir.

İPhone veya iPad’inizde Safari’yi açın ve bir web sitesini ziyaret edin. Herhangi bir site yapacak. Ekranınızın üst kısmındaki adres alanındaki Aa düğmesine dokunun. Seçenekler listesinin altında yeni bir Gizlilik Raporu var. Etiketin hemen altında, Safari tarafından aktif olarak sizi izlemesi engellenen izleyicilerin sayısını göreceksiniz. Safari’nin göz atma alışkanlıklarınızla ilgili sekmeleri tutmasını engellediği veya sakladığı 30 günlük reklam izleyicilerinin daha ayrıntılı günlüğünü görüntülemek için Gizlilik Raporu düğmesine dokunun.

İPhone 12 Pro ve 12 Pro Max ile daha iyi fotoğraflar çekin
İOS 14.3’ü yükledikten sonra Kamera uygulamasının ayarlarından ProRaw’ı açmanız gerekir. Ayarlar> Kamera> Biçimler’e gidin ve Apple ProRAW’ın yanındaki anahtarı Açık konumuna kaydırın. İleride, ekranın üst kısmına yakın Kamera uygulamasında “RAW” etiketli bir geçiş göreceksiniz. Üzerinde bir çizgi varsa, kameranız normal bir jpg dosyası çekecektir. Aksi takdirde, fotoğrafları ProRaw formatında çekiyorsunuz demektir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: İşte Bilinmeyen iOS 14 Özellikleri

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör