Google, COVID-19 Aşı Klinikleri İçin Ofis Tesislerini Açacak

blank
Google, COVID-19 Aşı Klinikleri İçin Ofis Tesislerini Açacak

İçerik: Google, COVID-19 Aşı Klinikleri İçin Ofis Tesislerini Açacak

Google, COVID-19 Aşı Klinikleri İçin Ofis Tesislerini Açacak: Google CEO’su Sundar Pichai Pazartesi günü, teknoloji devleri ABD’deki dağıtım çabalarını hızlandırmayı hedefledikçe, şirketin ofis tesislerini COVID-19 aşılama klinikleri için uygun hale getireceğini söyledi.

Android’inizi güçlendirin
Google destekli cihazlarla ilgili en son haberleri, nasıl yapılır ve incelemeleri CNET’in Google Rapor bülteninden alın.
E-postanızı ekleyin
Evet, ayrıca CNET Insider haber bültenini almak ve beni CNET ile ilgili her şeyden haberdar etmek istiyorum.
BENİ KAYDET!
Kaydolarak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızdaki veri uygulamalarını kabul etmiş olursunuz. İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz.

Google, yeterli dozlar elde edildiğinde klinikleri kurmak için bu şehirlerdeki yerel yetkililer ve halk sağlığı yetkilileriyle birlikte çalışıyor ve şirket, siteleri zamanında ulusal olarak genişletmeyi planladığını söyledi.

Pichai bir blog yazısında, “Önümüzde hala çok fazla belirsizlik olsa da, bu kadar kısa sürede çok sayıda güvenli aşının geliştirilmesi bize umut veriyor,” diye yazdı. “Aşıların insanlara verilmesinin çözülmesi gereken karmaşık bir sorun olduğunun farkındayız ve üzerimize düşeni yapmaya kararlıyız.”

Çalışanlarının çoğu evden çalışmaya devam ettiği için Google, aşı dağıtımına yardımcı olmak için büyük ölçüde kullanılmayan gayrimenkullerini sunan teknoloji devlerinin listesine katılıyor. Amazon geçen hafta tesislerini sunarken, Amazon’un sahibi olduğu şirketin yerine getirme merkezlerinde, veri merkezlerinde ve Whole Foods marketlerinde çalışanlar için aşı talep etti. Microsoft ayrıca Washington Redmond’daki kampüsünde aşılar için boş bir bina açacağını söyledi.

Biden yönetimi, başkanın görevdeki ilk 100 gününde 100 milyon aşı dozu uygulama sözü verdi. Koronavirüs, salgın sırasında 418.000’den fazla Amerikalıyı öldürdü.

Google Pazartesi günü, aşılama çabalarına yardımcı olmak için başka hizmetler de sunduğunu söyledi. Şirket, aşı için sevk gerekip gerekmediği gibi arama ve harita hizmetlerinde bölgesel bilgileri listeleyeceğini söyledi. Google, diğer eyaletleri listeye eklemeden önce bu bilgileri ilk olarak Arizona, Louisiana, Mississippi ve Teksas’ta “önümüzdeki haftalarda” görüntüleyecektir.

Şirket ayrıca, sağlık hizmeti sağlayıcılarına ve eczanelere aşı dağıtım lojistiği konusunda yardımcı olmak için Google Cloud bölümünden yapay zekayı kullanacağını söyledi. Bu, soğuk koşullarda saklanması gereken aşı dozlarının sıcaklığındaki değişikliklerin tespit edilmesini içerir. Google ayrıca, halk sağlığı kurumlarına ve aşı eğitimini teşvik eden kar amacı gütmeyen kuruluşlara ücretsiz reklamlar ve diğer yatırımlar için 150 milyon dolardan fazla taahhütte bulunduğunu söyledi.

Google, platformlarında zaman zaman anti-vax içerikle mücadele etti. Google’ın sahibi olduğu YouTube, Ekim ayında COVID-19 aşıları hakkında yanlış bilgileri yasaklayarak, aşının kısırlığa neden olacağını veya insanların vücutlarına mikroçip yerleştireceğini iddia eden içerikleri kaldırmıştı.

Milletvekilleri, aşılarla ilgili yanlış bilgilerin daha genel olarak yayılmasını durdurmaları için teknoloji devlerine zaten baskı yaptı. 2019 yılında, Kaliforniya’dan bir Demokrat olan Temsilci Adam Schiff, Pichai’ye arama devinin platformlarındaki anti-vax içerik sorununu çözmesi için çağrıda bulunan açık bir mektup yazdı.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google, COVID-19 Aşı Klinikleri İçin Ofis Tesislerini Açacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör