Honor, Huawei Sonrası İlk Telefonunu Duyurdu

blank
Honor, Huawei Sonrası İlk Telefonunu Duyurdu

İçerik: Honor, Huawei Sonrası İlk Telefonunu Duyurdu

Honor, Huawei Sonrası İlk Telefonunu Duyurdu: Honor, Huawei’nin şirketi Shenzhen merkezli Çinli ortaklar konsorsiyumuna satmasından bu yana ilk kez olan yeni V40 5G amiral gemisi telefonunu duyurdu. Telefon şimdilik Çin’e özeldir, ancak Honor’un V serisi genellikle “View” markası altında dünyanın geri kalanına da ulaşır.

V40, 120 Hz yenileme hızına sahip 6,72 inç OLED ekrana sahip ve MediaTek Dimensity 1000+ işlemci tarafından destekleniyor. Birincil kamera 1 / 1.56 inç 50 megapiksel sensöre sahiptir. 4.000 mAh pil, bir kabloyla 50W veya 66W’da kablosuz olarak şarj edilebilir.

Huawei, Kasım ayında “muazzam baskı” ve yeterli bir tedarik zinciri sağlamadaki zorluk nedeniyle Honor’u sattığını duyurdu. Honor, Huawei’den bağımsız olarak işletilirken, HiSense’in Kirin işlemcileri gibi teknolojisinin çoğu için ana şirkete güveniyordu. Bu, ABD şirketlerinin Huawei ile iş yapmasını yasaklayan ABD yaptırımlarının da aynı derecede sert vurulduğu anlamına geliyordu.

V40 telefonları elbette Kasım ayından beri geliştiriliyor olacak, ancak şimdi Huawei kendini Honor’dan vazgeçtiğine göre, V40’ın uluslararası “View 40” versiyonu gemide Google hizmetleriyle birlikte gönderilebilir. Bu, Honor’un, Google’ın bulunmadığı Çin dışında Google’ın Play Store’uyla rekabet edemeyen Huawei AppGallery’e güvenmek zorunda kalmanın büyük dezavantajı olmadan Batı pazarlarında ve ötesinde telefon satmasına olanak tanır.

Aynı zamanda, Honor artık Huawei’nin tedarik zincirine güvenme avantajına sahip değil, bu nedenle, telefonlar başka bir yerde piyasaya sürüldüğünde, kendisini kendi başına güçlü bir marka olarak kurmak için yapması gereken işleri olacak.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Honor, Huawei Sonrası İlk Telefonunu Duyurdu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör