Netflix, Android için ”Ses Kalitesi” Güncellemesi Sundu

blank
Netflix Hesabınızı Nasıl İptal Edebilirsiniz ?

İçerik: Netflix, Android için ”Ses Kalitesi” Güncellemesi Sundu

Netflix, Android için ”Ses Kalitesi” Güncellemesi Sundu: Android telefonunuzda uygulama üzerinden bir film ya da dizi izlerken Netflix’in kulağa daha hoş gelmesine şaşırmayın. Netflix, Android uygulamasını xHE-AAC (MPEG-D DRC ile Genişletilmiş HE-AAC ile genişletilmiş HE-AAC) ses akışı sağlayacak şekilde yükseltti ve aynı zamanda daha tutarlı olan “stüdyo kalitesinde” ses performansı özelliğini son güncellemesiyle Android tabanlı telefonlara getirdi. Bu güncellemeden sonra bazı iOS telefonlarda bulunan 3D ses kalitesi özelliğini Netflix üzerinden izlediğiniz dizi ve filmlerde yakalayabilceksiniz.

Netflix son güncellemesinden sonra kullanıcılarına vaad ettiği stüdyo kalitesinde ses özelliği performansını tam potasiyeliyle kullanmak için iyi bir kulaklıkla denemelerini tavsiye ediyor

Yeni güncelleme, bağlantınız izin verdiğinde ses kalitesini iyileştirebilen değişken bir bit hızı sunar ve kesintili bir hücresel bağlantı üzerindeyken ölçeği küçültür. Bu arada ses yüksekliği yönetimi, sarsıcı ses değişikliklerini önler (bir aksiyon filminden sessiz bir dramaya atlamayı düşünün) ve gürültülü ortamları, en yüksek sesleri kesme riski olmadan telafi eder. Diyaloğu anlamakta zorlanmadan telefonunuzun hoparlörlerinden dinleyebilirsiniz.

Netflix bu özelliği Android kullanıcılarından gelen şikayetler üzerine tasarladı ve kullanıcılara sundu. Kullanıcılar kulaklıklarına erişemediği zamanlarda direkt telefondan aldıkları sesin yeterli kalitede olmadığından şikayet ediyorlardı. Elbette bu özellik her Android tabanlı telefonda çalışmıyor.

XHE-AAC’yi kullanmak için en az Android 9 Pie’ye ihtiyacınız olacak. Bu, salgın sırasında büyük olasılıkla evde izlediğiniz zamanlar kadar yararlı olmasa da, yatakta bir programı bitirmeye kararlı olmanız önemli olabilir. Hiçbir şey değilse, sizi daha gürültülü ortamlarda kulaklıklarınıza ulaşmaktan kurtarabilir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Netflix, Android için ”Ses Kalitesi” Güncellemesi Sundu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör