Sony, Xperia Compact Serisini Yeniden Piyasaya Sunabilir

blank
Sony, Xperia Compact Serisini Yeniden Piyasaya Sunabilir

İçerik: Sony, Xperia Compact Serisini Yeniden Piyasaya Sunabilir

Sony, Xperia Compact Serisini Yeniden Piyasaya Sunabilir: iPhone 12 mini’yi gördünüz ve bu küçük ama güçlü tasarıma eşdeğer bir Android’in olmasını dilediniz mi? Dilek. Ünlü haberci OnLeaks, Sony’nin 2018’deki XZ2 Compact’tan sonra bıraktığı küçük bir telefon hattını yeniden canlandıran Xperia Compact’ın görüntüleri ve ilk ayrıntıları hakkında söylediklerini paylaştı. Cihaz, Apple rakibinden biraz daha büyük boyutlara sahip olacaktı, ancak 5.5 inçlik ekranı ve genel olarak küçültülmüş gövdesi, mevcut Android manzarasını tanımlayan devlerin yanında çekici hale getirebilir.

Uzun süredir boyut olarak büyük telefonlar piyasada. Ancak bazı kullanıcılar biraz daha küçük boyutlara sahip ancak aynı özellikleri taşıyan bir telefon arıyor. Her ne kadar Apple kullanıcıların bu isteğini karşılamak amacıyla iPhone 12 Mini’yi piyasaya sunsa da, Android tarafından henüz son teknoloji özelliklere sahip bir ”mini” telefon hamlesi gelmedi. Sektörün devlerinden olan Sony ise bu açığı gördü ve hemen harekete geçti. Her ne kadar diğer alanlarda yakaladıkları başarıyı akıllı telefon piyasasında yakalayamasa da Sony geçmişte piyasay sunduğu bazı Xperia telefonlarla adından bol bol söz ettirmişti.

Xperia Compact’ın hangi işlemciyi kullanacağı belli değil, ancak Sony, çift arka kameralar (bunlardan biri 13 MP), çentikli 8 MP selfie kamerası ve evet 3,5 mm kulaklık girişi için yer bulacaktır. Birçok Sony telefonda olduğu gibi, güç düğmesinin içine yerleştirilmiş bir parmak izi okuyucusu bulacaksınız. Bu muhtemelen Xperia 1 II satın aldığınız için pişmanlık duymanıza neden olmaz, ancak boyutla ilgili göze çarpan herhangi bir taviz de söz konusu olmaz.

Tarih, Şubat ayında duyurulabileceğini ve baharda gönderilebileceğini öne sürse de, Sony’nin bu ele geçirmesi kolay telefonu ne zaman piyasaya süreceği kesin değil. Türkiye pazarında ise Sony istediği başarıyı hiçbir zaman yakalayamadı ve liderliği Samsung ve Apple’dan bir türlü alamadı. Genel olarak yüksek fiyat tabanlı telefonlar üreten Sony, Avrupa pazarında yakaladığı satış rakamlarını Türkiye’de de yakalamak istiyor ve yeni konsepti olan Xperia Compact Türkiye’de ses getirebilir.

Bunun için bir pazar olup olmadığı başka bir hikaye. Azalan üretim söylentilerinin yanı sıra, Tüketici Zekası Araştırma Ortakları geçtiğimiz günlerde iPhone 12 mini satışlarının Ekim ve Kasım arasındaki iPhone 12 satışlarının yalnızca yüzde altısını oluşturduğunu iddia etti. Bu durum o zamandan beri değişmiş olabilir, ancak Sony’nin niş bir kitleye satış konuşması yapması olasıdır – küçük ama tam özellikli bir telefona can atan ama aynı zamanda bir iPhone almayı reddeden insanlar. Konsepti beğendiyseniz hızlı bir şekilde satın almak isteyebilirsiniz, çünkü bir takip alacağınızın garantisi yoktur.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Sony, Xperia Compact Serisini Yeniden Piyasaya Sunabilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter, Donald Trump’ın Destek Hesaplarını Engelledi

Twitter, Donald Trump’ın Destek Hesaplarını Engelledi. Trump, destekçileri tarafından 6 Ocak’ta ABD Başkenti’nin ölümcül kuşatmasının …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör