Airbus, Flightlab ile Geleceğin Teknolojilerini Test Ediyor

blank
Airbus, Flightlab ile Geleceğin Teknolojilerini Test Ediyor

İçerik: Airbus, Flightlab ile Geleceğin Teknolojilerini Test Ediyor

Airbus, Flightlab ile Geleceğin Teknolojilerini Test Ediyor: Airbus Helicopters, yeni teknolojilerin olgunlaşmasına adanmış bir platform olan Flightlab’da uçuş testlerine yeni başladı. Airbus Helicopters Flightlab, teknolojileri Airbus’ın mevcut helikopter serisinde ve hatta gelecekteki sabit kanatlı uçaklar veya (e) VTOL platformları gibi daha da zorlu olanlar için hızlı ve verimli bir şekilde test etmek için özel bir ortam sağlar.

Airbus Helicopters, Flightlab ile hibrit ve elektrikli tahrik teknolojilerini test etmenin yanı sıra, helikopter gürültü seviyelerini azaltmaya veya bakım ve uçuş güvenliğini artırmaya odaklanan özerkliği ve diğer teknolojileri izlemeyi hedefliyor.

Airbus Helicopters CEO’su Bruno Even, “Geleceğe yatırım yapmak özellikle kriz zamanlarında önemlidir: Müşterilerimize daha fazla güvenlik, daha az pilot iş yükü ve daha az gürültü seviyesi hedefi ile katma değer sağlar” dedi. “Bu yeni teknolojileri test etmek için özel bir platforma sahip olmak, uçuşun geleceğini bir adım daha yaklaştırıyor ve bu, Airbus Helicopters’daki önceliklerimizin açık bir yansıması.”

Uçuş testleri geçen Nisan ayında başladı ve platform, kentsel alanlardaki helikopter ses seviyelerini ölçmek ve binaların özellikle insan algısı üzerindeki etkilerini incelemek için kullanıldı. Ön sonuçlar, binaların ses seviyelerini maskeleme veya yükseltmede önemli bir rol oynadığını göstermektedir ve bu çalışmalar, özellikle kentsel hava hareketliliği (UAM) girişimleri için ses modellemesini ve düzenlemeyi ayarlama zamanı geldiğinde önemli bir rol oynayacaktır. Aralık ayında, mürettebatı ana ve arka rotorlarla olası çarpışma riskine karşı uyarmayı amaçlayan Rotor Darbe Uyarı Sistemini (RSAS) değerlendirmek için testler yapıldı.

Bu yılki testler, alçak irtifada seyrüsefer sağlamak için bir kamera vizyon algılama çözümü, hafif helikopterler için özel bir ‘sağlık ve kullanım izleme sisteminin (HUMS) uygulanabilirliği ve bir durumda acil durum elektriği sağlayacak bir’ motor yedekleme sistemi ‘içerecektir. türbin arızası. Flightlab aracılığıyla yapılan testler, pilot iş yükünü daha da azaltmayı amaçlayan sezgisel pilot uçuş kontrollerinin yeni bir ergonomik tasarımını değerlendirmek için 2022’de devam edecek ve bu, geleneksel helikopterlerin yanı sıra UAM gibi diğer VTOL formüllerine de uygulanabilir.

Flightlab, şirketin müşterilere değer sunmaya odaklanan inovasyon yaklaşımını yansıtan bir Airbus başlangıcıdır. Airbus, büyük bir uçakta laminer akış flap teknolojisinin uygulanabilirliğini incelemek için kullanılan A340 MSN1 ve bağlantılı kabin teknolojilerini değerlendirmek için kullanılan A350 Airspace Explorer gibi birçok tanınmış Flightlab örneğine sahiptir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Airbus, Flightlab ile Geleceğin Teknolojilerini Test Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör