Biden, Hükümet Filosunu Elektrikli Araçlarla Değiştirecek

blank
Biden, Hükümet Filosunu Elektrikli Araçlarla Değiştirecek

İçerik: Biden, Hükümet Filosunu Elektrikli Araçlarla Değiştirecek

Biden, Hükümet Filosunu Elektrikli Araçlarla Değiştirecek: Başkan Joe Biden, federal hükümetin gazla çalışan araç kullanımını aşamalı olarak durdurma ve bunları elektrikle çalışan araçlarla değiştirme sürecini başlatacak. Duyuru, Biden’ın kampanya yolunda verdiği, hükümetin filo araçlarını Amerikan yapımı EV’lerle değiştirme sözünün yerine getirilmesidir.

Biden Pazartesi günü yaptığı bir brifingde “Amerikan Satın Alın” idari emrini açıklayan Biden, “Federal hükümetin aynı zamanda Amerika’da tam burada Amerika’da üretilen temiz elektrikli araçlarla değiştireceğimiz devasa bir araç filosuna sahip olduğunu” söyledi.

”Biden: “Federal hükümet aynı zamanda muazzam bir araç filosuna sahip ve bunun yerine tam burada Amerika’da Amerikalı işçiler tarafından yapılan temiz elektrikli araçlarla değiştireceğiz.”

Bu, Tesla, Rivian ve Lordstown gibi ABD merkezli EV üreticilerinin yanı sıra, elektrikli araç üretimindeki milyarlarca dolarlık yatırımların ortasında olan Ford ve General Motors gibi eski otomobil üreticileri için harika bir haber.

Genel Hizmetler İdaresi’ne göre, 2019 itibarıyla federal hükümetin filosunda yaklaşık 650.000 araç bulunuyordu. Buna 245.000 sivil araç, 173.000 askeri araç ve 225.000 postane aracı dahildir. Bu araçlar 2019’da 4,5 milyar mil yol kat etti.

Biden ayrıca tüketicilere gazlı arabaları elektrikli araçlarla değiştirmeleri için indirim veya teşvikler sunan bir sistem yaratma sözü verdi – ancak şu anda bu plan hakkında daha fazla ayrıntı yok.

Her iki planın ayrıntıları hala üzerinde çalışılıyor, ancak birlikte ele alındığında, son birkaç yılda otomobil üreticileri tarafından yapılan EV yatırımları için büyük bir kazanımı temsil ediyorlar. Ford, Mustang Mach-E ve en çok satan F-150 kamyonetinin elektrikli versiyonu da dahil olmak üzere bir dizi yeni EV’leri tanıtmak için 11 milyar dolar harcayacağını söyledi. GM, 2025 yılına kadar elektrikli ve otonom araçlara 27 milyar dolar harcamayı taahhüt etti.

Bu arada, Tesla’nın 2020 yılı boyunca kayda değer borsa rallisi, onu dünyanın en değerli otomobil üreticisi ve CEO’su Elon Musk’u gezegendeki en zengin adam yaptı.

Biden’ın siparişi, çoğunlukla lüks ve performans araçlarına odaklanan Tesla için doğrudan bir kazanç olmayabilir. Bundan yararlanabilecek otomobil üreticileri arasında Transit minibüslerinin elektrikli bir versiyonunu yakın zamanda piyasaya süren Ford ve BrightDrop adında yeni bir şirket kuran GM, elektrikli teslimat araçlarına odaklandı.

Yeni bir sıfır emisyonlu araç filosunu umutsuzca kullanabilecek bir federal kurum, Birleşik Devletler Posta Hizmetleri’dir. Vice’in yakın zamanda bildirdiğine göre, ajansın Northrop Grumman tarafından üretilen yüzlerce posta kamyonu son birkaç yılda alev aldı. Ve USPS’nin yeni nesil posta kamyonunu yapmak için resmi teklif verme süresi geçen yıl COVID-19 salgını nedeniyle ertelendi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Biden, Hükümet Filosunu Elektrikli Araçlarla Değiştirecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör