Hız Rekoru İçin Yeni Bir Sponsara Gerek Var

blank
Hız Rekoru İçin Yeni Bir Sponsara Gerek Var

İçerik: Hız Rekoru İçin Yeni Bir Sponsara Gerek Var

Hız Rekoru İçin Yeni Bir Sponsara Gerek Var: İşte yine gidiyoruz. Dünya kara hız rekorunu kırmak için tasarlanmış bir İngiliz arabası olan Bloodhound’un arkasındaki ekip, yeni bir hayırsever arıyor. Şu anki işletme sahibi Ian Warhurst, projeyi Aralık 2018’de mali yıkımdan kurtardı. Bir basın açıklamasında Bloodhound ekibi, çalkantılı İngiltere ekonomisiyle birlikte devam eden koronavirüs salgınının “bağış toplama arayışını ciddi şekilde etkilediğini” açıkladı ve, sonuç olarak, dünya rekoru denemesini tamamlamak için zaman çizelgesi.

Ve bu bir sorun. Warhurst, Güney Afrika’daki bazı test çalışmalarını tamamlamak için yeterli finansmanla projeyi üstlendi. Bunlar Ekim ve Kasım 2019’da gerçekleşti. Ekip, bu dönüm noktasının – Birleşik Krallık Kanal 4 ile ilgili bir belgeseli de içeren – medyada bir telaşla birleştiğinde ilgiyi canlandıracağını ve nihayetinde yeni finansman çekeceğini umdu. Açıkça, bu para asla gelmedi. Warhurst, “Bu aşamada, daha fazla, acil bir finansman olmadığında, kalan tek seçenek programı kapatmak veya projeyi satışa çıkarmak ve benim batonu devretmeme ve ekibin projeye devam etmesine izin vermektir,” Warhurst açıkladı.

Bu başka bir zor başarısızlıktır. Bloodhound’un test çalışmaları bir Eurojet EJ200 jet motoru kullanılarak tamamlandı. Etkileyici olsa da, şu anda 763 MPH’de duran kara hız rekorunu geçmek ve ekibin 1.000 MPH’lik nihai hedefine ulaşmak için monopropellant bir roketle eşleştirilmesi gerekiyor. Bloodhound ekibi, roket kurulumunu tamamlamak ve aracı Güney Afrika’ya geri götürmek için 8 milyon sterline daha ihtiyacı olduğunu tahmin ediyor. Bu, basit bir Patreon, Kickstarter veya GoFundMe kampanyasının yeterli olmayacağı anlamına gelir.

Ancak biri bunu üstlenirse Bloodhound ekibi, projenin sponsorluk ve hak satışları yoluyla “giderek artan miktarları telafi edeceğinden” emin. Bloodhound’un sürücüsü Andy Green, “Artık 800 MPH [ve ötesine] ulaşmaya can atıyoruz,” dedi, “Bu teknik harikayı sergilemek ve küresel bir izleyici kitlesini inanılmaz derecede heyecan verici bir maceraya katılmaya davet etmek. Hepimizin yaşadığı korkunç 2020 salgın yılından sonra, dünyanın iyi bir habere ihtiyacı var ve Bloodhound bunu sunmaya hazır ”.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Hız Rekoru İçin Yeni Bir Sponsara Gerek Var

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör