Instagram, İşletmeler İçin “Profesyonel Kontrol Paneli” Ekliyor

blank
Facebook, WhatsApp ve Instagram Tüm Dünyada Çöktü Instagram'ın nefret söylemi politikası, insanlara ırk veya din gibi korunan özelliklerin yanı sıra siyah yüz ve Yahudi karşıtı kinayeleri tasvir eden içerik gibi "daha üstü kapalı nefret söylemi biçimleri" temelinde saldırıları yasaklıyor. Instagram, nefret söylemi vakalarına yardımcı olmak için gerektiğinde kolluk kuvvetleriyle de işbirliği yaptığını söylüyor.

İçerik: Instagram, İşletmeler İçin “Profesyonel Kontrol Paneli” Ekliyor

Instagram, İşletmeler İçin “Profesyonel Kontrol Paneli” Ekliyor: Instagram, işletme sahipleri ve etkileyiciler için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Uygulama, uygulamanın tüm iş araçlarını uygulamadaki özel bir alana getiren yeni bir “profesyonel kontrol paneli” özelliği ekliyor.

İnstagram’ın uzun süredir üzerinde çalıştığı yeni kontrol paneli özellikle içerik üreticiler ve işletmeler tarafından bekleniyordu. İnstagram’ın Faccebook’a katılmasının ardından 3. kez kontrol paneli güncellemesi yayınlayan İnstagram, yayınlayacağı yeni güncellemenin ardından kullanıcılardan olumlu yorumlar almayı bekliyor.

Yeni sürümüyle yayıncının tüm içeriklerini tek bir yerde merkezileştirmeyi planlayan İnstagram, ayrıca reklam politikasını da güncelledi. Yayıncıların uzun süredir şikayet ettiği telif ve reklam gelir ücretleri de böylece güncellenmiş oldu. Artık yayıncılar ve işletme sahipleri reklam alırken daha fazla reklam verirken ise daha az para ödeyecek.

Yeni kontrol paneli, Instagram’ı profesyonel olarak kullanan herkes içindir ve içerik oluşturucu ve işletme hesaplarına açıktır. İçerik oluşturucular, markalı içerik ortaklıkları ve diğer para kazanma özellikleri için kısayollar görebilirken, bir restoran veya mağaza sahibi reklamlarını izleyebilir veya alışveriş özelliklerini ayarlayabilir. Kontrol paneli ayrıca hesap analizlerini ve eğitimlere ve diğer yararlı makalelere bağlantı gösterecektir.

Bu özellikler Instagram uygulamasında tamamen yeni değil, ancak şirketin tüm iş araçlarını tek bir yerde merkezileştirmesi ilk kez. Güncelleme ayrıca Instagram’ın hem işletmeler hem de etkileyiciler için artan önemini vurguluyor.

Facebook kısa süre önce, işletmeleri platforma bağlı olan Instagram kullanıcılarına hitap etme çabalarını artırarak, uygulamasının neredeyse her bölümüne alışveriş özellikleri ekledi. İçerik oluşturucular için, IGTV videoları ve diğer uzun zamandır beklenen para kazanma özelliklerinin reklamlarını tanıttı.

İçerik oluşturucuların başvurabileceği daha fazla platforma sahip olduğu için Instagram, en popüler kullanıcılarının para kazanmasına yardımcı olmak için artan bir baskıyla karşı karşıya. TikTok, geçen yaz yıldızlarına ödemek için 200 milyon dolarlık bir fon başlattı. Snapchat kısa süre önce yeni Spotlight özelliği aracılığıyla popüler videolar için kullanıcılara ödeme yapmak için agresif bir baskı başlattı.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Instagram, İşletmeler İçin “Profesyonel Kontrol Paneli” Ekliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör