Microsoft, Dosya Aktarmayı Daha Kolay Hale Getiriyor

blank
Microsoft, Dosya Aktarmayı Daha Kolay Hale Getiriyor

İçerik: Microsoft, Dosya Aktarmayı Daha Kolay Hale Getiriyor

Microsoft, Dosya Aktarmayı Daha Kolay Hale Getiriyor: Dosya eklerini Outlook’tan Teams’e aktarmak için sürükle ve bırak desteği ekleyen Microsoft, bu özellik sayesinde eklerin iki Microsoft üretkenlik uygulaması arasında taşınmasını kolaylaştıracak. İlk olarak 2016’da Microsoft forumunda talep edildi. İki uygulama arasında sürükleme ve bırakma özelliği artık kullanılabilir ve kullanıcıların dosyaları Outlook’tan Teams’e kolaylıkla taşımasına olanak tanır. Microsoft ayrıca Teams’in ücretsiz sürümünü kullananların aramaları planlamak için Takvim’i kullanmalarına izin vermek için çalışıyor.

Bir Microsoft Teams yöneticisi, kullanıcıların artık ekleri doğrudan Outlook’tan Teams’e sürükleyip bırakabileceğini onaylayarak 2016 iş parçacığını yanıtladı. Şimdiye kadar, kullanıcıların önce dosyaları masaüstü gibi bir konuma ve oradan da Teams’deki dosyalar sekmesine sürüklemesi gerekiyordu.

Özellik, Microsoft Edge ve Google Chrome’un Web istemcisi sürümünde geçen yıl Şubat ayında “kısmen tamamlandı” olarak işaretlendiğinde çalışmaya başlamıştı. Ekim ayında, Microsoft Teams yöneticisi, özelliğin Teams Web istemcisinde kullanılabildiğini ve doğrudan Outlook’tan Teams’e test edildiğini söylemişti.
Forum gönderisi veya “fikir”, 2016’da açıldığından bu yana 11.571 ek oy aldı.

Bunun yanı sıra yönetici, Microsoft Teams kullanıcılarının ücretsiz sürümdeki Takvim’i kullanma becerisinin dahili olarak test edildiğini de paylaştı. Bu özellik, kullanıcıların takvimi kullanarak konferans görüşmesi planlamasına olanak tanır. Bu talep Ağustos 2018’de forumda gündeme getirildi.

Bu arada Microsoft, Teams, OneDrive ve SharePoint’in karşıya yükleme dosya boyutu sınırını 250 GB’a yükseltiyor. Aynısı için destek bu ayın sonunda başlayacak olsa da, 2021’in 1. çeyreğinin sonunda genel kullanılabilirlik beklenebilir. Kullanıcılar, 8K veya 4K videolar, 3D modeller, büyük bilimsel veri kümeleri içerebilen büyük dosyaları paylaşabilecekler. , araştırma projeleri ve daha fazlası.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, Dosya Aktarmayı Daha Kolay Hale Getiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör