Robot Köpek Koda, İnsan Duygularını Algılayabilecek

blank
Robot Köpek Koda, İnsan Duygularını Algılayabilecek

İçerik: Robot Köpek Koda, İnsan Duygularını Algılayabilecek

Robot Köpek Koda, İnsan Duygularını Algılayabilecek: İnsanın en iyi arkadaşı her zaman evcilleştirilmiş köpek olmuştur, ancak dünyanın dört bir yanındaki kediler, Koda’nın AI destekli robot köpeği biçiminde ciddi bir rekabetle sonuçlanabilir.

Piyasadaki diğer robot köpeklerden farklı olarak, Koda yapay zeka köpeği, insan sahipleriyle sosyal olarak etkileşime girmeyi amaçlıyor. Robotun yapay zekası, sahibinin ne zaman üzgün, mutlu veya heyecanlı olduğunu hissetmesine yardımcı olur, böylece zamanla insan duygularına uygun bir şekilde yanıt verebilir.
Resmi bir tanıtım videosuna göre bu robot köpek, Koda’nın karmaşık sorunları işlemesine ve hatta yeni beceriler öğrenmesine olanak tanıyan “blok zinciri etkinleştirilmiş merkezi olmayan yapay zeka altyapısı” sayesinde görevleri yerine getiren bir arkadaş, gören göz köpeği veya bekçi köpeği olabilir.

Genellikle dağıtılmış yapay zeka olarak da adlandırılan merkezi olmayan yapay zeka, sorunlar için dağıtılmış çözümlerin geliştirilmesine odaklanan bir yapay zeka araştırması alt alanıdır.

Blockchain, bir sistemi değiştirmeyi veya hacklemeyi zorlaştıran bilgileri kaydetmenin ve depolamanın bir yoludur. Blockchain, herhangi bir bilgisini merkezi bir yerde saklamaz.

Bunun yerine, blok zinciri kopyalanır ve bir bilgisayar ağına yayılır; bu, bir ev ağına bağlı nesnelerin normal internetinin aksine, tüm robot verilerinin güvenli olmasını sağlar.

Bu nedenle, en temel terimlerle ifade etmek gerekirse, Koda’nın merkezi olmayan yapay zeka sosyal robot köpeği, verilerini gizli tutarken ve hacklenmesi imkansızken öğrenip uyum sağlamak için yapay zekayı kullanarak insan sahiplerinin davranışlarına tepki verebilir.

blank

Koda robot köpeği, robot gövdesinin önünde, arkasında ve her iki yanında bulunan 3 boyutlu derinlik kameralarıyla donatılmıştır. Yüksek kaliteli fotoğraflar çekmek için robotun önünde 13 megapiksel kamera bile var.

Robotun tamamen işlevsel bir kafası ve kuyruk parçası var ve hayvan benzeri hareketlilik için boyunda iki motor bulunan 14 yüksek torklu motor kullanıyor. Pooch ayrıca yüksek çözünürlüklü bir ekrana ve bir kuvvet ayağı sensörü içeren birden fazla sensöre sahiptir. Koda, robotun mikrofon dizisinin ses izi tanıma için% 97 doğruluğa sahip olduğunu söyledi.
Koda CEO’su Emma Russell yaptığı açıklamada, “İşlevsel bir ev teknolojisi, bir aile hayvanı ve aynı anda bir sanat eseri,” dedi. “Bu fırsatı bir Koda’nın orijinal sahibi olmak için kullananlar, merkeziyetsiz yapay zekasını, köpek yavrusu gibi bir durumdan bir süper bilgisayarın zekasına sahip bir robotik köpeğe dönüşürken çalışırken izleyebilecekler.”

Koda’nın yapay zeka robot köpeği kulağa harika bir arkadaş gibi gelmekle kalmıyor, aynı zamanda yaklaşık 75.000 dolara satılan Boston Dynamics Spot Mini’den biraz daha ucuz. Koda’nın AI robot köpeği, 45.000 ila 55.000 ABD Doları arasında daha düşük bir fiyat aralığına sahiptir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Robot Köpek Koda, İnsan Duygularını Algılayabilecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hyundai’den Yeni Bir Robot: TIGER-X

Hyundai’den Yeni Bir Robot: TIGER-X: Robot teknolojileri ve ileri mobilite yatırımlarına devam eden Hyundai Motor …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör