SpaceX Starship SN9, Salı Günü Kalkış Yapabilir

blank
SpaceX Starship SN9, Salı Günü Kalkış Yapabilir

İçerik: SpaceX Starship SN9, Salı Günü Kalkış Yapabilir

SpaceX Starship SN9, Salı Günü Kalkış Yapabilir: En son SpaceX Starship prototipi nihayet Salı günü Elon Musk’un Texas Körfezi kıyısındaki roket geliştirme tesisinden kalkabilir.

Musk’ın SN9 seri numarasıyla tanımlanan yeni Mars roketi yinelemesi, bir dizi test ateşine maruz kaldı ve bu ayın başlarında yüksek irtifa test uçuşuna hazırlık olarak motorlarından birkaçını değiştirdi. Pazartesi günü fırlatma planları, fırlatma sahasının yakınındaki şiddetli rüzgar nedeniyle iptal edildi.

Şimdi, Boca Chica, Teksas, tesis çevresindeki yerel yolların ve hava sahasının kapanması, Salı sabahı kadar erken bir fırlatma girişimi görebileceğimizi gösteriyor.
SpaceX, bir dizi alçak irtifa “atlama” ile başlayarak, son iki yıldır Starship tasarımını test ediyor ve üzerinde ince ayar yapıyor.

Önemli bir irtifaya sahip ilk başarılı uçuş, geçen ay, ticari jetlerin seyirlerinin çoğunu yaptığı yerlerde, SN8’in yaklaşık olarak aynı yüksekliğe ulaşmasıyla gerçekleşti.

Kilometre taşını daha sonra Dünya’ya geri dönüş ve roketi yönlendirmede başarılı gibi görünen yeni bir iniş manevrası izledi, ancak ne yazık ki SN8 çok hızlı geldi ve muhteşem ve patlayıcı bir sonla karşılaştı.
Salı günü hala şanslıyız ve SN8 çilesinin devamını görebiliriz, ancak fırçalamalar ve gecikmeler Starship’in geliştirme sürecindeki rutinin bir parçası oldu.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: SpaceX Starship SN9, Salı Günü Kalkış Yapabilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

NASA ve SpaceX, Uydu Çarpışmalarını Önlemek İçin Ortak Çalışacak

NASA ve SpaceX, Uydu Çarpışmalarını Önlemek İçin Ortak Çalışacak: SpaceX’in yörüngede halihazırda 1.000’den fazla Starlink …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör