Apple, iOS 14’teki Güvenlik Açıklarını Düzeltti

blank
Apple, iOS 14'teki Güvenlik Açıklarını Düzeltti

İçerik: Apple, iOS 14’teki Güvenlik Açıklarını Düzeltti

Apple, iOS 14’teki Güvenlik Açıklarını Düzeltti: Apple, iOS 14.4’ü iPhone ve iPad kullanıcılarına sunmaya başladı. İOS 14.3 kadar önemli bir güncelleme olmasa da, bir avuç küçük geliştirmeyle birlikte geliyor. Başlamak için, Ayarlar menüsünde, iPhone’unuza Bluetooth aracılığıyla bağladığınız üçüncü taraf ses cihazlarının türünü belirlemenize olanak tanıyan yeni bir seçenek bulacaksınız. Bunu yapmak, iPhone’unuzun kulaklığınızın ses seviyelerini doğru bir şekilde ölçmesine yardımcı olur, böylece zamanla işitme duyunuza zarar verebilecek bir seviyede bir şey dinliyorsanız uyarılar gönderebilir.

Apple ayrıca iOS 14.4 ile ilgili ayrı bir güvenlik danışmanlığı yayınladı. Güncelleme, işletim sisteminin çekirdek koduyla ve Safari’nin WebKit motoruyla ilgili üç güvenlik sorununu düzeltir; bu, kötü amaçlı bir web sitesini ziyaret ettiğinizde birinin cihazınızı ele geçirmesine izin verebilir. Apple, her üç durumda da güvenlik açıklarından “aktif olarak yararlanılmış olabileceğini” söyledi. Şirket, gelecekte güvenlik açıkları hakkında ek ayrıntılar paylaşacağını söyledi, ancak bir zaman çizelgesi sunmadı.

Apple, küçük tarafa düşen QR kodlarını daha iyi tanıyabilmesi için kamera uygulamasında ince ayar yaptı ve iPhone 12’nizdeki kamera bileşenleri Apple olmayan parçalarla değiştirilirse yeni bir uyarı verilir.

Güncelleme, biri iPhone 12 Pro tarafından yakalanan yapay HDR fotoğraflarına, diğeri ise klavye gecikmesini ortadan kaldıran bir dizi hata düzeltmesiyle birlikte geliyor. İkincisi, iOS 14’ün ilk sürümünden bu yana bazı iPhone kullanıcılarını rahatsız ediyor.

Ayrıca, şirketin Fitness + ve Unity saat kadranındaki yeni Yürüme Süresi özelliği ile birlikte gelen watchOS 7.3’ü de bugün indirebilirsiniz. Güncellemeleri indirmenizi isteyen bir bildirim görmezseniz, Ayarlar menüsünü başlatıp “Genel” bölümüne giderek ve ardından sayfanın üst kısmındaki “Yazılım Güncelleme” ye dokunarak bunları manuel olarak kontrol edebilirsiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple, iOS 14’teki Güvenlik Açıklarını Düzeltti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter, Donald Trump’ın Destek Hesaplarını Engelledi

Twitter, Donald Trump’ın Destek Hesaplarını Engelledi. Trump, destekçileri tarafından 6 Ocak’ta ABD Başkenti’nin ölümcül kuşatmasının …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör