Chrome OS 88, Chromebook’u Akıllı Ekrana Dönüştürüyor

İçerik: Chrome OS 88, Chromebook’u Akıllı Ekrana Dönüştürüyor

Chrome OS 88, Chromebook’u Akıllı Ekrana Dönüştürüyor: Google, Chrome OS 88’i kullanıma sunmaya başladı. Güncelleme, en önemlisi, bilgisayarınızın kilit ekranından daha fazla işlevsellik elde etmek için kullanabileceğiniz yeni bir ekran koruyucu olan birkaç geliştirme içeriyor.

Özelliği etkinleştirdiğinizde, Chromebook’unuz, belirli albümler halinde düzenledikleriniz dahil olmak üzere Google Fotoğraflar kitaplığınızdaki resimleri görüntüleyebilecektir. Google tarafından bir araya getirilen bir dizi varsayılan resim arasından da seçim yapabilirsiniz. Pixel Stand ve Nest Hub’da yerleşik olarak bulunan Google Fotoğraflar işlevini kullanırsanız, ekran koruyucunun nasıl çalıştığı konusunda iyi bir fikriniz olur.

Kilit ekranı ayrıca saati ve yerel hava durumunu gösterir ve bir şarkıyı duraklatabilmeniz veya çalabilmeniz için medya kontrollerine kolayca erişmenizi sağlar. Sağ alt köşede WiFi ve pil durumunuzu ve isterseniz hesabınızdan çıkış yapma seçeneğini bulacaksınız. Özelliği, Chrome OS’nin ayarlar menüsüne girerek ve Kişiselleştirme bölümüne giden yolu bularak etkinleştirirsiniz. Etkinleştirildikten sonra, işletim sistemi cihazınızın bir süre boşta kaldığını algıladığında açılır.

blank

Güncelleme ayrıca, WebAuthn standardını destekleyen web sitelerinde oturum açmak için parola yerine pin veya parmak izinizi kullanmanıza olanak tanıyan bir özellik sunar. Buradaki şık olan, ekstra güvenlik önlemini etkinleştirdiğiniz web sitelerinde iki faktörlü kimlik doğrulama biçimi olarak pin veya parmak izinizi kullanabilmenizdir. WebAuthn standardını destekleyen bazı platformlar arasında Dropbox ve GitHub bulunur. Önümüzdeki birkaç gün içinde Chrome OS 88’in cihazınızda kullanıma sunulmasını bekleyebilirsiniz.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Chrome OS 88, Chromebook’u Akıllı Ekrana Dönüştürüyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör