Çin: Nükleer Silahsızlanma Sürecini Hızlandıracağız

blank
Çin: Nükleer Silahsızlanma Sürecini Hızlandıracağız

İçerik: Çin: Nükleer Silahsızlanma Sürecini Hızlandıracağız

Çin: Nükleer Silahsızlanma Sürecini Hızlandıracağız: Çin Dışişleri Bakanlığı, Çin’in nükleer silahsızlanma sürecini hızlandırmaya devam edeceğini açıkladı. Dışişleri Bakanlığı Sözcü Hua Chunying günlük basın toplantısında yaptığı açıklamada, Çin’in nükleer olmayan ülkelerin nükleer silahsızlanma sürecini ilerletme taleplerini anladığını belirterek konuşmasına şöyle devam etti:

“Nükleer silaha sahip olduğu ilk günden itibaren Çin, nükleer silahları kapsamlı bir şekilde yasaklamak ve tamamen yok etmek için girişimde bulundu ve her zaman nükleer silahları ilk kullananlar asla ve hiçbir durumda olmama ilkesine bağlı kalıyor. Çin ayrıca, nükleer silahı olmayan ülke ve bölgelere karşı nükleer silah kullanmayacağına veya kullanma tehdidinde bulunmayacağına söz verdi ve kendi nükleer gücünü ulusal güvenliğin gerektirdiği asgari düzeyde tutuyor. Bu, Çin hükümeti tarafından uygulanan temel bir politikadır. Somut eylemlerle Çin, küresel stratejik istikrarın korunmasına ve uluslararası silahların kontrolü ve silahsızlanma sürecinin hızlandırılmasına katkıda bulunacaktır. “

Hua Chunying, “Çin bu anlaşmayı kabul etmeyecek, imzalamayacak ve onaylamayacak, çünkü anlaşma Nükleer Silahların Yayılmasını Önleme Antlaşması temelinde kurulan uluslararası nükleer silahsızlanma ve nükleer silahların yayılmasını önleme sistemine zarar veriyor.” “Çin, nükleer silahsızlanma sürecini rasyonel, somut ve verimli bir şekilde hızlandırarak küresel stratejik denge ile istikrarı korumaya ve nükleer silahlardan arınmış bir dünya inşa etmeye çalışacaktır.” Bu konuda nükleer silahı olmayan ülkelerle yapıcı iletişim kurmaya hazırız. sorun “dedi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çin: Nükleer Silahsızlanma Sürecini Hızlandıracağız

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Ukrayna, Tanklarını ASELSAN Telsizleri ile Modernize Etti

Ukrayna, Tanklarını ASELSAN Telsizleri ile Modernize Etti: Lviv Zırhlı Fabrikası, modernize edilmiş T-64 ve T-72 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör