Dünyanın En Hızlı Kara Aracı 11 Milyon Dolara Satışta

blank
Dünyanın En Hızlı Kara Aracı 11 Milyon Dolara Satışta

İçerik: Dünyanın En Hızlı Kara Aracı 11 Milyon Dolara Satışta

Dünyanın En Hızlı Kara Aracı 11 Milyon Dolara Satışta: Kara hız rekorunu kırmak için özel olarak yapılmış Bloodhound adlı roketle çalışan bir araba. Teorik olarak saatte 1.000 millik en yüksek hız. Bir koltuk. Fiyat? 11 milyon dolar!

Bloodhound Land Speed ​​Record projesinin işkence gören efsanesi ne yazık ki öngörülebilir bir çıkmaza ulaştı: Şu anki sahibi, projeyi 2018’de iflastan kurtardıktan sonra yeni bir rekor kırmaya çalışırken para harcadı. Onu suçlamak zor. Bloodhound programı bu noktada on yıldan daha iyi bir süre boyunca devam ediyor ve grubun saatte 1.000 millik nihai hedefini çizmeyi bırakın, saatte 763 mil rekorunu henüz kırmadı.

Bloodhound, 2019’un sonlarında yapılan bir testte saatte 628 mile ulaşmasına rağmen, tam hızda çalışabilmek için hala gerçek rokete ihtiyaç duyuyor. (Şu anda jet motoruyla çalışıyor.) Yine de salgın projenin ivmesini düşürdü.

Bloodhound web sitesindeki bir blog yazısı “2022 rekor denemesine hazırlanmak için şimdi işin önümüzdeki birkaç ay içinde yeniden başlatılması gerekiyor” diyor. “Alternatif, projeyi yeniden başlatabileceğinden emin olmadan arabayı uzun vadeli depolamaya koymak olabilir. Covid sonrası bir dünyanın beklentisi varken Bloodhound ekibinin artık “mühendislik macerasına” devam etmek için yeni bir sahip bulması gerekiyor. “

11 milyon dolar çoğu insan için çok büyük bir para. Ancak şu anda ekonominin pek çok yerinde para neredeyse bedava. Örneğin, yalnızca son altı ayda, özel amaçlı devralma şirketleriyle veya SPAC’larla birleşmelerdeki patlama sayesinde, yakın zamanda kar elde etme şansı olmayan, kanıtlanmamış otomotiv girişimlerine milyarlarca dolar atıldı. Neden roket arabası değil?

Bloodhound, alıcıların rekor bir girişim olduğu sürece yatırımlarını telafi edebileceğini savunuyor. Bloodhound ekibi, “rekor girişimi yaklaştıkça” “önemli” kaynak yaratma potansiyeli olduğunu ve sponsorlukların ve hakların satılmasının kısa vadede nakit yaratabileceğini söylüyor. Belki de, kaçınılmaz SPAClash gelmeden önce bu iddiayı test etmeye istekli bir SPAC vardır? Ya da belki büyüyen milyarder sınıfı devreye girmek ister?

Bloodhound’un arkasındaki çetenin kara hız rekorunu kırmanın bir yolu var, ancak proje o kadar çok şey yaşadı ki burada biten şeyleri hayal etmek zor. Başka bir 11 milyon doları bir araya getirmek zor olabilir, ancak saatte son birkaç yüz mili bulmaktan daha kolaydır ve kesinlikle fiziksel olarak daha az risklidir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Dünyanın En Hızlı Kara Aracı 11 Milyon Dolara Satışta

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör