Epic, Fortnite E-Sporları İçin 20 Milyon Dolar Ödül Koydu

blank
Epic, Fortnite E-Sporları İçin 20 Milyon Dolar Ödül Koydu

İçerik: Epic, Fortnite E-Sporları İçin 20 Milyon Dolar Ödül Koydu

Epic, Fortnite E-Sporları İçin 20 Milyon Dolar Ödül Koydu: Fortnite geliştiricisi Epic, 2021 için oyunun rekabetçi sahnesinin 20 milyon dolarlık bir ödül havuzuna sahip olacağını söylüyor. Bu, geçen yılki toplam 17 milyon $ ‘dan bir adım yukarıda, ancak 30 milyon $’ ın söz konusu olduğu 2019 Dünya Kupası kadar büyük değil.

Haber, Epic’in oyunun en yüksek rekabet seviyesi olan Fortnite Şampiyonu Serisinin son sezonuyla ilgili ayrıntıları sağladığı gibi geliyor. Geliştirici daha önce tüm yarışmaların çevrimiçi olarak yapılacağını söyledi ve bugün programla ilgili daha fazla ayrıntı ortaya çıkardı: elemeler 4 Şubat’ta başlayacak ve finaller 12 Mart’ta başlayacak. Oyunun küresel doğasına bir selam olarak, Fransızca, Almanca ve İspanyolca yorumların yer aldığı üç yeni, ayrı yayın olacak.
Bir dizi başka format ve puanlama değişikliği vardır; Tam özet için Epic’in blog gönderisine bakabilirsiniz. Epic, “Genel hedefimiz, yıl boyunca daha iyi bir tutarlılık yaratmak ve daha uyumlu bir deneyim için 2021 sezonunu birbirine bağlamak” diyor.

Ödül havuzuna gelince, 2021’de FNCS’nin dört sezonu olacak ve her biri için toplam 3 milyon dolarlık ödül parası olacak. Ancak Epic, yolda ek turnuvalar olduğunu söylüyor. Geliştirici, “Ayrıca, her bölgedeki en iyi performans gösteren FNCS oyuncularını çok sayıda rekabetçi formatta bir araya getireceğimiz yıl ortası ve sonu yarışmaları için planlarımız var” diye açıklıyor. Kalan 8 milyon dolar, henüz belirlenmemiş olan bu turnuvalar için para ödülü olarak kullanılacak.

Bu arada, bugün erken saatlerde Epic, 23 farklı profesyonel futbol takımının oyunda yer alacağı yeni bir ortaklık açıkladı.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Epic, Fortnite E-Sporları İçin 20 Milyon Dolar Ödül Koydu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de: Sıklıkla unutulan Final Fantasy VIII, ilk çıkışından sadece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör