Harvard, Uzaylıların Dünya’yı Ziyaret Ettiğine Emin

blank
Harvard, Uzaylıların Dünya'yı Ziyaret Ettiğine Emin

İçerik: Harvard, Uzaylıların Dünya’yı Ziyaret Ettiğine Emin

Harvard, Uzaylıların Dünya’yı Ziyaret Ettiğine Emin: Avi Loeb, astronomi, astrofizik ve kozmoloji alanlarında öncü bir kariyere sahiptir. Kara delikler ve evrenin ilk günleri gibi konularda yüzlerce akademik makale yazdı, Stephen Hawking ile projelerde işbirliği yaptı ve Harvard’daki astronomi departmanında neredeyse on yıl boyunca, bölümün tarihindeki herkesten daha uzun bir süre yönetti.

Ancak Loeb, dünyanın en saygın kurumlarından bazılarının derinliklerinde uzanan etkileyici bir özgeçmişe rağmen, son yıllarda en tartışmalı hipotezi nedeniyle kendisini bilimin ana akımıyla çelişki içinde buldu. Diğer birçok gökbilimcinin varsaydığı bir uzay nesnesinin tuhaf bir uzay kayası olduğuna, bir tür dünya dışı uygarlık tarafından bizim yönümüze gönderilen bir uzaylı teknoloji parçası olduğuna giderek daha fazla ikna oldu.

Loeb, ‘Oumuamua, Dünya Dışı: Dünyanın Ötesinde Akıllı Yaşamın İlk İşareti hakkındaki yeni kitabının girişinde, “Bu özelliklerin en basit açıklamasının, nesnenin bu Dünya’dan değil akıllı bir medeniyet tarafından yaratılmış olması olduğunu öne sürüyorum.”

Loeb, bu ayın başlarında Zoom üzerinden bana “Akşam yemeğinde misafir ağırlamak ve konuğun sadece ön kapıdan çıkıp karanlık sokağa girdiğinde tuhaf olduğunu fark etmek gibi” dedi.

Loeb, birçok yönden, bir Harvard astronomi profesörünün neye benzemesini bekleyebileceğinizin resmidir. Benimle kişisel çalışmasından keskin bir takım elbise ve gözlüklerle konuşuyor, ancak ‘Oumuamua hakkındaki fikirleri gardırobundan çok daha az muhafazakar.

‘Oumuamua’nın tuhaflığının temel özelliği, tıpkı gazdan kaçan bir kuyruklu yıldız gibi kozmik mahallemizden ayrılırken hızlanmasının nasıl göründüğüdür. Sorun şu ki, ‘Oumuamua’nın görünür bir kuyruklu yıldız kuyruğu yok. Temelde, çok garip bir asteroit gibi görünüyordu, ancak bir kuyruklu yıldız gibi davranıyordu.

Bu, bilim adamlarının incelemesi için büyüleyici ve kafa karıştırıcıydı. Ancak, Loeb ve lisansüstü öğrencilerinden biri 2018’in sonlarında ‘Oumuamua’nın “hafif bir yelken” (uzaydaki ışık parçacıklarının momentumunun ittiği bir tür uzay aracı) olabileceğini öne süren bir bildiri düşürdüğünde, manzara gerçekten daha büyük halkın dikkatini çekti. teknolojik olarak gelişmiş bir uzaylı uygarlığı tarafından inşa edilmiştir.

Birdenbire, ‘Oumuamua, Loeb ve hipotezi viral hale geldi, bir medya ilgisi dalgası ve birçok uzay bilimcisinin tepkisini getirdi. Bazıları Loeb’i E.T. diğerleri onu her yerde hafif yelkenler görmekle suçlarken, Loeb, Güneşin ötesindeki en yakın yıldız olan Proxima Centauri’ye hafif bir yelken göndermek için çalışan Breakthrough Starshot ekibinde.

2019’da, ‘Oumuamua’yı ilk keşfedenler de dahil olmak üzere bir grup gökbilimci, tüm uzaylı teorilerini reddeden ve’ Oumuamua’nın doğal kökenleri konusunda göreceli kesinliklerini ilan eden kendilerine ait bir makale yayınladılar.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Harvard, Uzaylıların Dünya’yı Ziyaret Ettiğine Emin

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

NASA ve SpaceX, Uydu Çarpışmalarını Önlemek İçin Ortak Çalışacak

NASA ve SpaceX, Uydu Çarpışmalarını Önlemek İçin Ortak Çalışacak: SpaceX’in yörüngede halihazırda 1.000’den fazla Starlink …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör