OnePlus’ın Kurucusu Carl Pei’den Yeni Proje

blank
OnePlus'ın Kurucusu Carl Pei'den Yeni Proje

İçerik: OnePlus’ın Kurucusu Carl Pei’den Yeni Proje

OnePlus’ın Kurucusu Carl Pei’den Yeni Proje: Geçen yıl şirket ile yollarını ayıran OnePlus’ın kurucu ortağı Carl Pei, bir sonraki girişiminin adını açıkladı: Nothing. Kendisini “Londra merkezli bir tüketici teknolojisi şirketi” olarak tanımlıyor ve yatırımcılar olarak iPod mucidi Tony Fadell, Twitch’in kurucu ortağı Kevin Lin, Reddit CEO’su Steve Huffman ve YouTuber Casey Neistat’ın beğenilerini sayıyor. İlk “akıllı cihazlarını” bu yılın ilk yarısında piyasaya sürmeyi planlıyor.

Nothing’nin kurucusu ve CEO’su Pei bir basın bülteninde “Nothing’in misyonu, sorunsuz bir dijital gelecek yaratmak için insanlar ve teknoloji arasındaki engelleri kaldırmak değildir” diyor. “En iyi teknolojinin güzel, ancak doğal ve sezgisel olduğuna inanıyoruz. Yeterince ilerletildiğinde, arka planda kaybolmalı ve hiçbir şeymiş gibi hissetmemelidir. “

Şu anda belirsiz olan şey, hiçbir şeyin piyasaya sürmeyi planlamadığı ürünlerdir. Pei, bugünkü duyuru öncesinde The Verge ile yaptığı bir röportajda, Nothing’in ilk “akıllı cihazlarının” hangi biçimde olacağına dair belirli ayrıntılar vermeyi reddetti. Ayrıca, Hiçbir şeyin rekabet etmeyi planlamadığı şirketleri söylemeyi de reddetti.

Ancak Pei, Nihayetinde cihazlardan oluşan bir ekosistem oluşturmak amacıyla hiçbir şeyin birden fazla kategoride ürün yayınlamayı planlamadığını doğruluyor.

Pei, “Şu anda … ekip kuruluyor, bu yüzden daha basit kategorilere odaklanmak istiyoruz,” diyor Pei, “ancak ekibimiz yetenek ve beceriler kazandıkça yükselmeye başlamak istiyoruz. Her şeyin sorunsuz bir şekilde birbirine bağlanmasına ilişkin nihai vizyon, yalnızca bağlantılı birden fazla ürün kategoriniz olduğunda gerçekleşebilir. “

Pei’nin OnePlus’taki görev süresi boyunca şirket, akıllı telefonlardan kulaklıklara ve hatta TV’lere kadar her şeyi piyasaya sürdü. Geçen yıl Wired, Pei’nin yeni şirketinin müziğe odaklanabileceğini ve kulaklık üretimini de içerebileceğini bildirdi. Pei sorulduğunda, kulaklıkların Nothing’in ilk ürünleri arasında olup olmayacağını onaylamayı reddetti. Wired tarafından sorulduğunda, şirketin planlarının “bundan çok daha fazlası” olduğunu söyledi.

Bunun eşlik eden bir müzik hizmeti geliştiren Hiçbir Şeye işaret edebileceğine dair spekülasyonlar olsa da Pei, The Verge’ye Hiçbir şeyin parasının çoğunu yazılım abonelikleri yerine donanım satarak kazanmayı planlamadığını söylüyor. Pei, “Bunun yazılım kısmı hakkında çok fazla düşünmedik,” diyor. “Yazılımdan gelir elde etmek için kesinlikle iyi bir kullanıcı deneyimi olması gerekiyor.” Ancak uzun vadede, “sağlıklı bir işin” hem iyi donanım hem de iyi yazılım gerektirdiğini kabul ediyor.

Pei’nin yeni şirketi, ürünlerinde “özel yapım” bileşenleri en başından itibaren kullanarak farklılaşmayı planlıyor. Pei, bunun Nothing’in ürünlerinin rakiplerine çok fazla benzemesini engelleyeceğini öne sürüyor. Pei, “Piyasadaki birçok ürünün oldukça benzer görünmesinin bir nedeni var” diye gözlemliyor. “Bunun nedeni, birçok aynı bileşeni ve aynı yapı taşlarını paylaşmalarıdır.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: OnePlus’ın Kurucusu Carl Pei’den Yeni Proje

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi: Dogecoin kripto para biriminin en son …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör