WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

blank
WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

İçerik: WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır? WP Web, akıllı telefonunuzdaki WhatsApp hesabınızın bilgisayar tabanlı uzantısıdır. Bu durum kullanıcılara büyük kolaylık sağlamaktadır. Whatsapp kullanıcısıysanız güzel bir deneyim yaşamak için Whatsapp’a bilgisayardan veya telefondan erişebilirsiniz. Whatsapp web nasıl kullanılır? Whatsapp Web’in bilgisayardaki tarayıcıdan kullanımı ile ilgili bilgileri aşağıda inceleyelim.

Whatsapp Web, telefonunuzdan giriş yaptığınız Whatsapp uygulamasının web tabanlı uzantısıdır. Whatsapp’ı hem telefondan hem de bilgisayardan aynı anda kullanıyorsanız Whatsapp’tan gönderdiğiniz veya aldığınız tüm mesajlar senkronize olduğu için bu mesajları telefondan veya bilgisayardan görebilirsiniz.

Whatsapp Web nasıl kullanılır?
Whatsapp uygulamasını bilgisayarlarınıza taşıyan Whatsapp web sayesinde, mesajlarınıza bilgisayarlarınızdan cevap verebilirsiniz. Mesaj göndermek veya görüntülemek için telefonunuzu açmanıza gerek yoktur. Bu pil süresi açısından bir avantaj sağlar.

Whatsapp Web’in bir diğer avantajı da zamandır. Mesajları bilgisayardan çok daha hızlı yanıtlayabilirsiniz.

Tarayıcıyı açtıktan sonra ilgili sayfaya doğrudan web.whatsapp.com adresinden ulaşabilirsiniz. Sayfayı açtıktan sonra telefonunuzdaki Whatsapp uygulamasını açın ve Ayarlar bölümüne girin.
Ayarlarda Whatsapp Web / Masaüstü seçeneğini göreceksiniz. Buna tıklayın ve ekrandaki barkodu tarayın. Barkodu taradıktan sonra, mesajlarınızı bilgisayardan yönetebilirsiniz.
Whatsapp ayarlarınızı bu servis üzerinden değiştirebilirsiniz. Örneğin, Whatsapp Web bildirim sesini duymak istemiyorsanız, bunu Whatsapp Web arayüzünden yapabilirsiniz.

Kimseyi engellemek için telefon kullanmanıza gerek yok. Engellenen kişiler listesini Whatsapp Web’de görüntüleyebilirsiniz.
Bu servisi kullanmak için telefonunuz internete bağlı olmalıdır. Telefonunuzun internet bağlantısını kapatırsanız, bilgisayardaki mesajları görüntüleyemezsiniz.

Tablette Whatsapp Web Kullanımı
http://www.whatsapp.com/download adresini kullanın.
Whatsapp’a tablet üzerinden erişmeye çalıştığınız için Whatsapp mobil sitesine yönlendirildiğinizi göreceksiniz. Sağ üst köşedeki 3 noktalı Chrome simgesini tıklayın. Açılan menüden ‘Masaüstü sitesi talep et’ seçeneğini seçin.
Sitenin masaüstü versiyonunda ise Iphone, Android, Blackberry ve diğerleri için seçenekler göreceksiniz. Whatsapp indirme bağlantısına erişmek için Android telefon seçeneğine tıklayın, devam etmek için bir sonraki sekmeye tıklayın. ‘Yine de whatsapp.apk dosyasını saklamak istiyor musunuz’ metnini göreceksiniz, bu dosya türü bilgisayarınıza zarar verebilir.
Bu yazının ardından Whatsapp tabletinize yüklenecek. Whatsapp.apk download’a tıkladığınızda, ayarları değiştirmenizi isteyen başka bir uyarı ile karşılaşacaksınız. Açılan pencereden Ayarlar’ı tıklayın.
Ayarlar sekmesi açıldığında, “Bilinmeyen kaynaklar” başlığını bulun ve izin verin.

Whatsapp Web’i kullanarak giriş yapmak için
Google Chrome veya Firefox’u yükleyin.
Telefonunuzda Whatsapp yoksa öncelikle telefonunuza Whatsapp uygulamasını indirin. Whatsapp’ı tabletten kullanmak için telefonda Whatsapp uygulamasının kurulu olması gerekir.
Tabletinize indirdiğiniz tarayıcıya dönün ‘https://web.whatsapp.com/’ yazın
Enter’a tıklamak sizi mobil sürüme götürür. Chrome tarayıcısının sağ üst köşesindeki üç noktayı tıklayın ve ‘Masaüstü sitesi talep et’ seçeneğine dokunun.
Masaüstü sürümüne giriş yaptıktan sonra bir QR kodu göreceksiniz. Kodu telefonunuzla tarayın. Konuşma ekranı daha sonra açılacaktır. Bir mesaj göndererek çalışıp çalışmadığından emin olabilirsiniz.

Whatsapp Web Uzakta Nasıl Çalışır?
Whatsapp servisi telefon uzaktayken kullanılabilir. QR kodu telefon kamerasına tarandıktan sonra Whatsapp Web uygulaması kullanılabilir. Web.Whatsapp.com’da QR kodunu taramadan önce Oturum Açık Tutun kutusunu tıklayın. Bu kutuyu tıklarsanız Whatsapp Web servisi her zaman açık kalır. Whatsapp mesajları telefon uzakta da olsa bilgisayarda okunabilir ve arkadaş listesindeki kişilere mesaj gönderilebilir.

Whatsapp Web bilgisayardan nasıl kullanılır?
İphone için;

  • Bilgisayardan https://web.whatsapp.com/ adresinden.
  • Telefondan Whatsapp’a girin, ayarlar bölümüne tıklayın.
  • Açılan ekrandan Whatsapp Web / Masaüstü bölümüne girin.
  • Telefonda açılan ekranda bilgisayarda girdiğiniz sitedeki QR kodunu okuyun.

Android için;

  • Bilgisayardan https://web.whatsapp.com/ adresinden.
  • Sohbet Ekranının sağ alt köşesindeki üç nokta simgesine tıklayın.
  • Seçeneklerden Whatsapp Web’e tıklayın.
  • Telefonda açılan ekranda bilgisayarda girdiğiniz sitedeki QR kodunu okuyun.

Whatsapp Web’den çıkmak için
Çıkış için 2 farklı yöntem vardır. Biri telefondan, diğeri bilgisayardan çıkış yapıyor. Whatsapp bilgisayar ekranında açık sohbet bölümün sağ üst köşesinde bulunan 3 nokta simgesine tıklayın. Bundan sonra seçenekler de peş peşe olacak. Görünen seçeneklerin altındaki ‘Çıkış’ seçeneğini tıklayın.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter, Donald Trump’ın Destek Hesaplarını Engelledi

Twitter, Donald Trump’ın Destek Hesaplarını Engelledi. Trump, destekçileri tarafından 6 Ocak’ta ABD Başkenti’nin ölümcül kuşatmasının …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör