Xbox Game Pass Aboneleri 18 Milyona Ulaştı

İçerik: Xbox Game Pass Aboneleri 18 Milyona Ulaştı

Xbox Game Pass Aboneleri 18 Milyona Ulaştı: Microsoft, insanları Xbox Game Pass hizmetine çekmeye devam ediyor. “Video oyunları için Netflix” hizmeti, Eylül ayında daha önce bildirilen 15 milyon aboneye göre artık 18 milyon aboneye sahip. Xbox Game Pass, aylık 9,99 ABD doları karşılığında 100’den fazla Xbox oyununa erişim sunan bir abonelik hizmetidir.

Microsoft, bir yıldan fazla süredir Xbox Game Pass’i zorluyor ve şirketin geleceğine büyük yatırımlar yaptığı açık. Bungie’nin Destiny 2 oyunu geçen yılın sonlarında Xbox Game Pass’te yayınlandı ve Kontrol ayrıca hem Xbox hem de PC için hizmette mevcut.

Bugün bir kazanç çağrısında, Microsoft CEO’su Satya Nadella, Xbox Live’ın aylık 100 milyondan fazla aktif kullanıcısı olduğunu da açıkladı. Nadella ayrıca, Xbox Series X ve S’nin piyasaya sürülmesinin, “bir lansman ayında şimdiye kadar satılan en çok cihaz” ile Microsoft tarihindeki en başarılı olduğunu söyledi.

Microsoft ayrıca, Game Pass’te bulunan içeriği desteklemek için stüdyo satın alımlarına odaklanmış gibi görünüyor. Doom ve Fallout stüdyosu Bethesda Softworks’ün ana şirketi olan Microsoft’un ZeniMax Media satın alması, gelecekte Xbox Game Pass’i artıracak büyük bir anlaşma.

Ayrıca, tüketicileri Xbox Game Pass’e çekmek için tasarlanmış çeşitli promosyonlar da mevcuttur. Microsoft, hizmetin ilk ayını düzenli olarak 1 $ karşılığında sunuyor ve Xbox Live Gold müşterilerini, şirketin yeni xCloud oyun akış özelliğini içeren Xbox Game Pass Ultimate’a geçmeye teşvik ediyor. Xbox Game Pass Ultimate aboneleri, diğer avantajların yanı sıra artık bir aylık Disney Plus’a da ücretsiz sahip oluyor.

Tartışmalı bir şekilde, Microsoft yakın zamanda Xbox Live Gold maliyetini, insanları Xbox Game Pass’e itme çabası olarak yorumlanan bir hareketle artırmayı planladı. Microsoft kararını hızlı bir şekilde tersine çevirdi ve Xbox Live Gold fiyatları şimdilik aynı kalacak. Ücretsiz oynanan oyunlar da artık bir Xbox Live Gold aboneliği gerektirmeyecek.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Xbox Game Pass Aboneleri 18 Milyona Ulaştı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de: Sıklıkla unutulan Final Fantasy VIII, ilk çıkışından sadece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör