Yeni Lotus Spor Araba Serisi Duyuruldu

İçerik: Yeni Lotus Spor Araba Serisi Duyuruldu

Yeni Lotus Spor Araba Serisi Duyuruldu: Lotus Cars’ın Norfolk’ta temsil ettiği Türkiye Royal Motors, Hethel’de dünya standartlarında bir üretim tesisinde yeni bir spor otomobil serisinin bu yıl Lotus Type 131 prototipini başlatacağını doğruladı.

Yeni üretim yatırımı, Lotus’un Vision80 stratejisinin bir parçasıdır ve ayrıca iki Lotus alt montaj fabrikasının, daha yüksek hacimleri desteklemek için Norwich şehrinde tek bir verimli merkezi operasyona geçtiğini görecek. Hethel’in tesislerine yapılan 100 milyon £ + yatırıma eşlik etmek için Lotus, yaklaşık 250 yeni çalışan işe alacak. Bu, hissedarlar Geely ve Etika’nın şirketin sahipliğini aldığı Eylül 2017’ten bu yana Lotus’a 670 ek çalışan ekleyecek. Hem Lotus Cars hem de dünyaca ünlü mühendislik danışmanlığı Lotus Engineering için mühendislik ve üretim rollerinin yeni işe alınması gerekecek. Bu yılın sonunda Warwick’te İleri Teknoloji Merkezi’ni açan Lotus Engineering, yeni nesil performans otomobili ailesini tanıtmak için bir görsel yayınladı ve kendi bünyelerinde bulunan Elise, Exige ve Evora’dan sonra gelecek nesil ürünlere ipuçları verdi. 2021’de son üretim yılı.

Lotus Elise 1995 yılında piyasaya sürüldü. Ekstrüde edilmiş ve bağlanmış alüminyum, ileri teknoloji kompozitler ve hafif teknik bilgiyle öncü kullanımı ile düşük hacimli spor otomobil endüstrisinde devrim yarattı.

Elise’de öncülük edilen ve 2000 yılında piyasaya sürülen teknolojiyi kullanan Exige, kısa sürede “Yol Yarış Arabası” nın özü oldu. Bir Lotus’tan beklenen güvenlik ve ilerleme ile, Exige, sürücüye yolda kapsayıcı ancak erişilebilir bir deneyim sunarken, dünyanın en zorlu parkurlarını hızla kucaklamayı başardı.

Evora, Lotus’u emsallerinden daha sürücü odaklı, ödüllü ve çok yönlü bir yol arabası olarak süper spor otomobil endüstrisine geri getirdi. Motor sporlarında Evora da başarılı oldu, dünya çapında ulusal GT şampiyonalarını kazandı ve Le Mans’ta bir podyum kazandı.

Geleceğin Lotus arabaları, bu hayati DNA’nın korunduğundan emin olmak için “Sürücüler İçin” olmanın birincil kriterleriyle birlikte bu öğrenmeyi daha da ileriye taşıyor.

Lotus Cars CEO’su Phil Popham, “Bu yıl, yeni bir spor otomobilin üretime girmesi ve yalnızca yeni bir otomobil tasarımı ve fabrikanın sunabileceği yeni verimlilik ve kalite düzeyleri ile yeni tesislerin tanıtımı Lotus için çok önemli olacak. Devam eden küresel zorluklara rağmen Lotus, 80’den itibaren Vision2020 iş planımızı gerçekleştirmek için güçlü ve hızlı bir şekilde ortaya çıktı. Vision80 stratejimizin gösterdiği gibi, Lotus tamamen ileriye bakmakla ilgili ve geleceğimiz sürekli yeniliklerle dolu. Ancak 2021’de, otomotiv endüstrisinde gerçekten devrim yaratan bir spor otomobil olan Elise’den başlayarak, mevcut yelpazemizin mirasını yalnızca ömrü boyunca bir efsane olduğu için değil, aynı zamanda onun için de yansıtacağız. Otomobil tasarımı ve teknolojisi üzerindeki etkisi. “

Lotus’un Mühendislik İcra Direktörü Matt Windle şunları söyledi: “Yeni otomobiller üzerinde çalışan ünlü mühendisler, tasarımcılar ve teknisyenlerden oluşan ekibimiz Elise, Exige ve Evora’nın mirasının farkında. Aslına bakılırsa, çoğu Elise geliştirildiğinde oradaydı. Ekibimizin eski ve yeni üyeleri, gelecekteki otomobillerimizin oyunu gerçekten ilerletmesini sağlamak için geçmişten öğrendiklerimizi bugünün ve yarının yenilikleriyle harmanlamakla meşgulken, Lotus değerlerine sıkı sıkıya bağlı kalmaya devam ediyor. “Elise, Exige ve Evora yıllar boyunca Lotus işine büyük katkı sağladı ve bu modellerin sonuncusu montaj hattından çıktığında yaklaşık 55.000 adet birleşik satışa sahip olacaklar.

Lotus, son 73 yılda pek çok otomotiv efsanesi yarattı ve Evija hiper otomobili ve yeni Type 131 spor otomobille, Hethel’de yeni bir yeniliğin ve efsane yaratımın şafağı patlak verdi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yeni Lotus Spor Araba Serisi Duyuruldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör