California’da Sürücüsüz Araçlar Dönemi Başlıyor

blank
California'da Sürücüsüz Araçlar Dönemi Başlıyor

İçerik: California’da Sürücüsüz Araçlar Dönemi Başlıyor

California’da Sürücüsüz Araçlar Dönemi Başlıyor: Baidu, Kaliforniya’daki halka açık yollarda tamamen otonom araçları test etmek için yeşil ışık yaktı.

Çinli arama devi, eyaletin Motorlu Taşıtlar Departmanı’ndan (diğerleri Cruise, Waymo, Nuro, Zoox ve AutoX) tam otonom test izni alan altıncı şirkettir. Şu anda, 60 şirket, Kaliforniya’da bir güvenlik sürücüsü ile otonom araçları test etmek için aktif bir izne sahip.

Otonom araç alanında yıllarını kendi kendine sürüş teknolojisi üzerinde çalışarak geçirmiş olan Baidu, otonom araç alanında lider Çinli şirkettir. Geçtiğimiz Eylül ayında şirket, Seviye 4 tamamen otonom araçlarını geliştirici konferansı Baidu World’de sergiledi. Aralık ayında Baidu, Çin’deki halka açık yollarda tamamen otonom araçları test etmek için ilk lisansı aldı. Pekin şehri, şirkete Lincoln MKZ’ler ve Chrysler Pacificas ile güçlendirilmiş kendi kendine giden Apollo araçlarından beşini test etme izni verdi.

Baidu, 2016 yılından bu yana California düzenleyicilerinden otonom araçları güvenlik sürücüleriyle test etme iznine sahipken, yeni izin, şirketin Santa Clara County’de bulunan Sunnyvale’de belirtilen caddelerde direksiyon başında sürücü olmadan üç otonom aracı test etmesine olanak tanıyor. Araçlara yalnızca 45 mil / saat hız sınırına sahip yollarda izin verilir ve sis veya yağmur gibi sert hava koşullarında gece veya gündüz çalışabilirler.

Bu sürücüsüz izinleri alan şirketlerin sigorta kanıtı veya 5 milyon $ ‘a eşit bir tahvil sunması ve uzaktan operatörleri teknoloji konusunda eğitmek gibi diğer birkaç kurala uyması gerekir.

Baidu, geçtiğimiz günlerde ülkenin en büyük özel otomobil üreticisi ve Volvo’nun ana şirketi Geely’nin yardımıyla elektrikli araçlar yapmayı planladığını duyurdu. Özellikle, Baidu ve Geely, geçen yılın sonlarında duyurdukları ikincisinin ölçeklenebilir elektrikli araç platformunu kullanmak için görüşüyorlar. Ancak Baidu, yeni şirkette çoğunluk hissesine sahip olacak ve bu nedenle yönünü kontrol edecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: California’da Sürücüsüz Araçlar Dönemi Başlıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Çip Sıkıntısı Arabaları Daha Pahalı Hale Getiriyor

Çip Sıkıntısı Arabaları Daha Pahalı Hale Getiriyor: Küresel yarı iletken kıtlığı sayesinde yeni arabalar daha …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör