GM, Elektrikli Araçlar İle İlgili Projeler Üzerinde Çalışıyor

blank
GM, Elektrikli Araçlar İle İlgili Projeler Üzerinde Çalışıyor

İçerik: GM, Elektrikli Araçlar İle İlgili Projeler Üzerinde Çalışıyor

GM, Elektrikli Araçlar İle İlgili Projeler Üzerinde Çalışıyor: GM sadece önümüzdeki yıllarda arabalarının çoğunu elektriklendirmeyi planlamıyor – yanmalı motorları tamamen terk ediyor. CNBC’nin bildirdiğine göre GM, 2035 yılına kadar yeni “hafif hizmet araçlarından” (günlük otomobiller) egzoz borusu emisyonlarını tamamen ortadan kaldırma planlarını açıkladı. Bu, teknik olarak hidrojen ve benzeri sıfır emisyonlu güç aktarma organları için bir açıklık sunarken, ABD otomotiv devi “tamamen elektrikli bir gelecek” istediği açıktır. 2035’te bir GM grup arabası için alışveriş yapıyorsanız, bu bir EV olacaktır.

Hareket, çabaları için “bilime dayalı hedefleri” kullanan, 2040 yılına kadar karbon nötr hale gelmeye yönelik daha büyük bir planın parçası. Bu, 2035’e kadar dünya çapında yüzde 100 yenilenebilir enerjiye geçişi (2030’a kadar ABD’de) ve CO2 çıktısını azaltamadığında karbon dengelemelerini “idareli” kullanmayı içerir.

Yeni hedef, Hummer EV poster çocuğu, yeni Chevy Cıvataları ve Cadillac Celestiq dahil olmak üzere son ve yaklaşan EV tanıtımlarının yanında geliyor. GM şimdiye kadar 2025 yılına kadar 30 yeni EV sunmayı planlıyor ve Cadillac’ların çoğunun veya tamamının 2030 yılına kadar elektrikli olacağını umuyor.

GM bir süredir elektrikli ulaşımı destekledi, ancak eleştirmenler onu ABD’yi kimin yönettiğine bağlı olarak odağını değiştirmekle suçladı. Kaliforniya’nın bağımsız yakıt emisyon kuralları koyma yetkisini elinden almaya çalışan Trump yönetiminin davasını destekledi, ancak Joe Biden’ın seçim zaferinden kısa bir süre sonra geri adım attı. Başkan Biden, GM’nin duyurusundan sadece bir gün önce, fosil yakıt gelişmelerinin gözden geçirilmesi de dahil olmak üzere bir dizi çevre yanlısı politika imzaladı – GM anlık bir karar vermemiş olsa da, içten yanmalı motorların White’da çok fazla hayranı olmayacağını açıkça biliyor Ev.

Soru, diğer Amerikan otomobil üreticilerinin de aynı şeyi takip edip etmeyeceği. Ford ve Fiat Chrysler yıllardır serilerini elektriklendirmekten bahsetti, ancak henüz bayilerde EV’lerin tek seçenek olduğu bir sınır noktası belirlemediler. GM’nin duyurusu, gezegene yardım etmek kadar olumlu basın oluşturmakla ilgili olsa da, rakipleri aynı şeyi takip etmeye teşvik ederse bu bir sorun olmayabilir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: GM, Elektrikli Araçlar İle İlgili Projeler Üzerinde Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör