Google Haritalar Yakında Covid-19 Aşılama Sitelerini Gösterecek

blank
Google Haritalar Yakında Covid-19 Aşılama Sitelerini Gösterecek.

İçerik: Google Haritalar Yakında Covid-19 Aşılama Sitelerini Gösterecek

Google Haritalar Yakında Covid-19 Aşılama Sitelerini Gösterecek. Google Haritalar yakında Covid-19 aşıları sunan yerleri gösterecek ve virüsün farkındalığını ve bundan nasıl kaçınılacağını daha da güçlendirecek.

Bu özellik önümüzdeki haftalarda kullanıma sunuluyor, Amerika’da Pazartesi günü yaptığı duyuruda, “yakınımdaki aşılar” aramalarının yıl başından bu yana beş kat arttığını ve bu özelliği “yerel olarak uygun yanıtlar sağladığından” emin olmak için uyguladığını duyurdu.

Arama sonuçlarında belirlenen bilgi panellerinde de gösterilecek olan sonuçlar, randevu gerekip gerekmediği, aşının yalnızca belirli gruplar için mevcut olup olmadığı ve arabaya servis olup olmadığı ile ilgili ayrıntıları içerir. Google, yerel yönetimler ve perakende eczaneler de dahil olmak üzere bilgiler için “yetkili kaynaklar” ile çalıştığını söyledi.

Aşı siteleri hakkındaki bilgiler daha sonra diğer eyaletlere ve ülkelere duyurulacaktır.
Google Haritalar ve arama sonuçları yakında aşı sitelerini gösterecek.
Kaiser Aile Vakfı’nın yaptığı bir ankete göre, Amerikalıların% 60’ı aşı ile ilgili kafa karışıklığı yaygın ve aşı ne zaman ve nerede olacaklarını bilmediklerini söylüyor.

Salgınla ilgili olarak Google Haritalar’da yapılan son değişiklik. Eylül ayında, Haritalar uygulaması 100.000 kişi başına yedi günlük yeni Covid-19 vakalarının ortalamalarını görüntülemeye başladı.
Google ve Alphabet CEO’su Sundar Pichai de Pazartesi günü yaptığı açıklamada, şirketin virüsle ilgili “kritik kamu hizmeti sağlık duyurularını” yürütmek için CDC Vakfı, Dünya Sağlık Örgütü ve diğer kar amacı gütmeyen kuruluşlara 100 milyon dolarlık reklam hibesi bağışladığını söyledi. “Aşıların insanlara verilmesinin çözülmesi gereken karmaşık bir sorun olduğunun farkındayız ve üzerimize düşeni yapmaya kararlıyız” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Haritalar Yakında Covid-19 Aşılama Sitelerini Gösterecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Çernobil Radyasyon Hasarı ‘Çocuklara Geçmedi’

Çernobil Radyasyon Hasarı ‘Çocuklara Geçmedi’. Gebe kalmadan önce Çernobil patlaması nedeniyle radyasyona maruz kalan ebeveynlerin …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör